На Європейському  конгресі кардіологів були презентовані нові Рекомендації ведення хворих на артеріальну гіпертензію 2018 року.

Чи важливо сімейному лікарю знати цільовий рівень артеріального тиску за міжнародними рекомендаціями? Чи важливо сімейному лікарю знати, як лікувати пацієнта  з захворюванням нирок з підвищеним артеріальним тиском або після інсульту? Хто має доповісти та на клінічних прикладах показати, як застосовувати нові міжнародні рекомендації? Зрозуміло, що це справа кардіологів. Тому опорна кафедра МОЗ України зі спеціальності кардіологія вирушила у м.Чернівці, де 11 вересня ми провели засідання Клубу сімейного лікаря з майстер-класами за спеціальністю кардіологія.

Слід відзначити, що завжди в роботі засідань беруть участь професори місцевих вузів. У м.Чернівці ми запросили до співпраці професорів Буковинського державного медичного університету проф. В. Тащук та проф. Т. Ілащук. Від  НМАПО імені П.Л. Шупика майстер-класи з лікування хворого на артеріальную гіпертензію з коморбідною патологією провела доц. Давидова, а завідувач кафедри кардіології  проф. М. Долженко провела інтерактивний майстер-клас за міжнародними рекомендаціями 2016 року з хронічної серцевої недостатності.

Головний лікар КНП «Центр ПМСД Новоселицького району» В. Бежан висловив подяку кафедрі кардіології НМАПО імені  П.Л. Шупика за отримані знання від імені сімейних лікарів Чернівецької області.