З 25 до 29 серпня 2018 року у м. Мюнхен (Німеччина) проходив щорічний конгрес Європейського товариства кардіологів. Цей мегафорум вважається найвагомішою подією року не лише в європейській, а й у світовій кардіології.

Участь у конгресі взяли більше 33000 учасників (лікарів, представників компаній – виробників лікарських засобів і медичної техніки, журналістів) з понад 150 країн світу, у тому числі більше 100 кардіологів та лікарів суміжних спеціальностей з України.

Традиційно трибуна Європейського конгресу кардіологів вважається найкращим і найбільш престижним місцем для оприлюднення нових рекомендацій, результатів контрольованих досліджень, реєстрів, ознайомлення лікарів з новими медичними технологіями, а також отримання кредитів в рамках післядипломної освіти лікарів. У конгресі беруть участь провідні кардіологи усіх континентів. З вітальною промовою на відкритті конгресу, присвяченою на цей раз взаємовідносинам академічних установ і компаній-виробників, виступив професор Юджин Браунвальд (США). В рамках «гарячих ліній» були презентовані результати десятків контрольованих досліджень. Під час конгресу були оприлюднені нові рекомендацій з діагностики та лікування синкопальних станів, серцево-судинних хвороб у вагітних, первинної профілактики, реваскуляризації міокарда. Але особливо важливою подією стала поява нових рекомендацій з лікування артеріальної гіпертензії, в якпх певною мірою змінено визначення цільових діапазонів артеріального тиску у різних демографічних і клінічних категорій пацієнтів.

Участь у конгресі представників кількох кафедр Академії (кардіології, функціональної діагностики, терапії і ревматології, анестезіології та інтенсивної терапії) дозволяє сподіватись на якнайшвидше впровадження кардіологічних та освітніх інновацій, які були широко презентовані на конгресі, у наукові дослідження кафедр, навчальний процес і післядипломну медичну освіту загалом.