2 липня в Українському католицькому університеті (м. Львів) відбулася зустріч з деканом Школи громадського здоров'я при Університеті Меріленд (США), доктором Борисом Лушняком, на яку були запрошені співробітники кафедри громадського здоров'я.

Проф. Борис Лушняк прочитав відкриту лекцію «Культура охорони здоров'я: чи можна змінити суспільство?» у ході якої висвітлив питання підходів до зміни думки й відповідно поведінки суспільства щодо здорового способу життя на прикладі боротьби з тютюнокурінням.

У заході взяли участь завідувач кафедри громадського здоров’я д. мед. н., доцент І. Хоменко, старший викладач кафедри к. мед. н. Я. Першегуба та асистент кафедри Н. Півень.

Особливістю дискусійної зустрічі було обговорення питань зміцнення та збереження здоров’я населення, попередження захворювань, функціонування систем громадського здоров’я в умовах викликів сьогоденння. Доктор Борис Лушняк поділився своїми думками з приводу розбудови системи громадського здоров’я в Україні, спираючись на свій багаторічний досвід праці в системі громадського здоров’я США. Також в рамках зустрічі обговорювались питання підготовки кадрів для системи громадського здоров'я, розробки навчальних програм підготовки магістрів з громадського здоров'я відповідно до найкращих світових моделей та стандартів навчання у галузі охорони здоров'я та подальшої співпраці.

Для довідки

Доктор Борис Лушняк є деканом та професором Школи громадського здоров’я при Університеті Меріленд (США) з січня 2017 року. До цього він працював професором і завідувачем кафедри превентивної медицини та біостатистики, а також професором дерматології Медичної школи Ф. Едварда Хебера при Університеті наук про здоров’я силових структур США (USUHS) в Бетесді, штат Меріленд.

Доктор Лушняк служив заступником Генерального хірурга США з листопада 2010 р. по вересень 2015 р., допомагаючи Генеральному хірургу США сформулювати найкращу доступну наукову інформацію для громадськості з метою поліпшення здоров'я людей та здоров'я нації. Окрім цього, д-р Борис наглядав за діяльністю та операціями спецпідрозділів Служби громадської здоров'я США (USPHS), що нараховує близько 6700 офіцерів охорони здоров'я, котрі працюють у різних регіонах світу.

З липня 2013 р. по грудень 2014 р. доктор Лушняк виконував обов'язки Генерального хірурга США і був відповідальним за публікацію 50-ї доповіді Генерального хірурга щодо питань куріння та здоров'я та перший Заклик до дії Генерального хірурга щодо запобігання раку шкіри. З січня по березень 2015 року, доктор Борис Лушняк керував медичним підрозділом USPHS Monrovia в Ліберії, котрий надавав допомогу пацієнтам хворим еболою.