На виконання Наказу ректора НМАПО імені П. Л. Шупика (№1682 від 12.04.2018), 13 та 14 квітня на базі Центру симуляційних методів навчання відбувся дводенний навчально-практичний семінар для тренерів, викладачів і науково-педагогічних працівників

«Основи симуляційного навчання в медичній освіті». Частина І. Базисні практичні навички: методика викладання, відпрацювання та оцінювання.

До участі в семінарі були запрошені представники з усіх кафедр, що надали контактних осіб для співпраці з Центром, зокрема: кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, дитячих і підліткових захворювань, педіатрії №2, неонатології, медицини невідкладних станів, анестезіології та інтенсивної терапії, кафедри дитячої анестезіології та інтенсивної терапії, терапії та ревматології, загальної та невідкладної хірургії, неврології та рефлексотерапії, акушерства і гінекології №1 тощо.

Участь у плануванні, підготовці та проведенні навчального семінару взяли працівники Центру і представники компанії «Оніко». В якості викладачів були запрошені співробітники симуляційного центру Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова – професор кафедри акушерства і гінекології №1, Д. Коньков та асистент кафедри акушерства і гінекології №2, В. Кливак, які мають п’ятирічний досвід використання симуляційних технологій в навчанні лікарів різних фахів, неодноразово проводили навчання викладачів медичних закладів вищої освіти в Україні та є співорганізаторами Української асоціації медичних освітніх симуляційних технологій. Тренінг відкрив проректор з науково-педагогічної роботи, професор О. Толстанов та відвідав декан хірургічного факультету, доцент В. Шуба.

Усі присутні на семінарі (учасники та викладачі) висловили велике задоволення від тренінгу, зазначивши важливість і необхідність широкого використання симуляційних технологій на базі новоствореного Центру в підготовці та оцінюванні інтернів та лікарів-курсантів. Більшість представників кафедр виявили зацікавленість розпочати заняття вже найближчим часом.