Наприкінці навчального року на кафедрі кардіології відбулось багато цікавого.

Наприкінці навчального року на кафедрі кардіології відбулось багато цікавого.

По-перше, 13 червня 2018 ми відвідали м. Херсон, де провели засідання Клубу кардіолога, сімейного лікаря та терапевта. Вже стали відомими цільові рівні артеріального тиску за Європейськими рекомендаціями 2018 року, які були оприлюднені на конгресі Європейського товариства з гіпертензії 9 червня. Завідувач кафедри проф. М. Долженко та доц. І. Давидова взяли участь в обговоренні цих рекомендацій на конгресі у м. Барселона  і доповіли іх лікарям Херсонщини.

По-друге, 14 червня 2018 ми зібрали лікарів  м. Миколаєва та області для обговорення впровадження міжнародних рекомендацій з кардіології 2017 року  в повсякденну діяльність практикуючого лікаря.  Учасники клубу мали можливість відвідати майстер-класи  з розбору спірних і важливих питань діагностики та лікування артеріальної гіпертензії (професор М. Долженко) та  підбору антигіпертензивної терапії (проф. І. Волошина).

Як завжди, найбільш важливими питаннями в практиці як сімейного лікаря, так і кардіолога є порушення ритму серця, тому особливу увагу ми приділили питанню лікування екстрасистолічної аритмії. Ця тема викликала жваву дискусію та велику кількість практичних запитань, на які доцент  кафедри кардіології І. Давидова  надала вичерпні відповіді, спираючись на нові рекомендації та звернула увагу слухачів на сучасні методи діагностики прихованих форм порушень серцевого ритму.

В умовах збільшення кількості пацієнтів, що мають захворювання серцево-судинної системи, залишається актуальним питання первинної профілактики ішемічного інсульту. Тому виступ проф. М. Долженко був присвячений цій темі. Найбільш важливим питанням залишається застосування нових антикоагулянтів у пацієнтів з ФП та багатьма факторами ризику розвитку  інсульту в практиці сімейного лікаря.

По завершенню клубу, учасниками були висловлені слова подяки за організований захід, за можливість дізнатися про сучасні рекомендації з кардіології, за відповіді лекторів на поставлені питання, які виникають при щоденній роботі з пацієнтами.