Що має вміти робити кожен лікар? Насамперед обов’язковою вимогою є вміння надати невідкладну допомогу. Тому 25 червня 2018 року на базі кафедри кардіології НМАПО імені П.Л. Шупика відбувся тренінг з серцево-легеневої реанімації.

Тренінг проводив екс-старший лікар Київської станції швидкої медичної допомоги, асистент кафедри кардіології Віталій Несукай.

Приємною несподіванкою стала зацікавленість лікарів різних спеціальностей у такому виді навчання.  Тренінг відвідали сімейні лікарі, майбутні військові лікарі, студенти НМУ імені О.О. Богомольця та лікарі ДУ «ННЦ Інститут кардіології імені М.Д. Стражеско».

Тренінг складався з двох частин: теоретичної та практичної.  Перед початком навчання відбулося попереднє інтерактивне голосування, щоб перевірити знання присутніх. Далі лікарі прослухали лекцію щодо техніки виконання серцево-легеневої реанімації. Практичні навички учасники мали змогу відпрацювати на тренажері Bryan з контролем кровообігу та тиску.

Лікарі висловили подяку за організацію такого заходу і проявили впевненість, що серцево-легеневу реанімацію, при необхідності, тепер виконають правильно.