7 - 9  червня на Криті (Греція) відбулася ювілейна Міжнародна конференція по саркоїдозу та іншим інтерстиціальним захворюванням легень (WASOG 2018), присвячена 30 річчю заснування Всесвітньої асоціації саркоїдозу та інших гранульоматозних уражень (WASOG).

Даний щорічний захід є одним з найбільших форумів професіоналів Європи, Сполучених Штатів Америки та Азії.  Цього року конференція об’єднала  провідних фахівців з усього світу (США, Германії, Великої Британії, Данії, Японії, Франції, Італії і багатьох інших країн).

Активну участь в роботі Міжнародної конференції у складі української делегації представляла професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика д.мед.н. Г. Гуменюк.

На конференції обговорювались питання етіології, патогенезу, новітніх технологій діагностики та лікування саркоїдозу й інтерстиціальних захворювань легень, мультидисциплінарний підхід. Окрему увагу приділено ураженню серця при саркоїдозі і новим Рекомендаціям по діагностиці та лікуванню цього ураження.

Професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Г. Гуменюк представила на конференції постерну доповідь «Лефлуномід для лікування саркоїдозу легень», в якій висвітлила результати власних спостережень щодо застосування лефлуноміду в якості монотерапії саркоїдозу легень у хворих з протипоказаннями до глюкокортикостероїдів і метотрексату та/або поганою їх переносимістю, а також про необхідність продовжувати вивчення можливостей застосування комбінації лефлуноміду з іншими препаратами першої лінії. Доповідь професора кафедри фтизіатрії і пульмонології Г. Гуменюк викликала інтерес та жваве обговорення учасників конференції. Активна дискусія з віце-президентом WASOG професором Daiel Culver (США) щодо питань рецидивів і найбільш ефективних підходів до лікування саркоїдозу легень в Україні стала підґрунтям пропозиції опублікувати результати українського досвіду в провідних журналах світу («European Respiratory Journal», «Sarcoidosis»).

По закінченню конференції всі учасники отримали відповідні сертифікати. Отриманий міжнародний досвід буде впроваджено в роботі кафедри фтизіатрії та пульмонології НМАПО імені П.Л. Шупика.

Більше інформації про конференцію можна знайти на сайті – www.wasog2018.com.