20 червня 2018 року на кафедрі сімейної медицини Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика відбулася атестація лікарів-інтернів на визначення рівня теоретичних знань та практичних навиків з присвоєння звання лікар-спеціаліст. Куратор циклу інтернатури – к. мед. н. асистент кафедри сімейної медицини М. Рибицька.

Всі допущені до атестації 54 лікаря-інтерни в повному обсязі виконали навчальний план і програму інтернатури за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина». Базами кафедри сімейної медицини є профільні відділення КЗ КОР «Київська обласна клінічна лікарня» (вузькоспеціалізоване терапевтичне відділення, гастроентерологічне, нефрологічне та ендокринологічний центр), комунальні заклади Київської обласної Ради «Київський обласний кардіологічний диспансер», «Київський обласний онкологічний диспансер», а також поліклінічні бази: поліклініка сімейних лікарів «Русанівка», Навчально-практичний центр сімейної медицини Дарницького району м. Києва.

Лікарі-інтерни, які проходили навчання на профільній кафедрі сімейної медицини та суміжних кафедрах НМАПО імені П. Л. Шупика, прибули з різних областей України – Київська область та м. Київ, Дніпропетровська область та м. Дніпро, Івано-Франківська область та м. Івано-Франківськ, Чернігівська область та м. Чернігів, м. Тернопіль, Вінницька, Закарпатська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Харківська, Черкаська та Чернівецька області.

Заключний іспит на визначення рівня теоретичних знань та практичних навиків лікарів-інтернів на кафедрі сімейної медицини проведено державною атестаційною комісією. Головою атестаційної комісії виступила завідувач кафедри сімейної медицини Інституту сімейної медицини, д. мед. н. професор Л. Хіміон. До атестаційної комісії входили завуч кафедри сімейної медицини, к. мед. н. доцент О. Ященко, д. мед. н. доцент кафедри сімейної медицини В. Ткаченко, к. мед. н. асистент кафедри сімейної медицини Т. Ситюк, к. мед. н. доцент кафедри педіатрії №2 Н. Глядєлова, к. мед. н. доцент кафедри неврології і рефлексотерапії В. Середа, д. мед. н. професор кафедри хірургії і проктології В. Мамчич, к. мед. н. доцент кафедри акушерства і гінекології №1 О. Морозова та заступник головного лікаря Комунального закладу Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня» Л. Заводій.

Кожен білет включав в себе 4 теоретичні питання (із затвердженої МОЗ України програми), ситуаційну задачу, практичний навик, тлумачення ЕКГ-плівки, рентгенограми, клінічного аналізу. Загальна оцінка виводилась з урахуванням рівня теоретичних і практичних знань та умінь лікарів-інтернів. Під час атестації лікарі-інтерни показали достатній для роботи лікарем загальної практики-сімейним лікарем рівень теоретичних знань, рівень оволодіння практичними навиками цілком відповідає вимогам кваліфікаційної характеристики.

Членами атестаційної комісії рівень підготовки лікарів-інтернів був оцінений позитивно, було прийнято рішення всім претендентам присвоїти звання лікар-спеціаліст.

Після атестації всі лікарі-інтерни відповіли на запитання анонімних анкет. Результати анкетування свідчать про задовільне ставлення до якості викладання на профільній кафедрі сімейної медицини та суміжних кафедрах НМАПО імені П. Л. Шупика. Співробітниками кафедри було розглянуто аналіз анкетування та зроблено висновки щодо покращення учбового процесу на циклі інтернатури за спеціальністю «Загальна практика-сімейна медицина».