27 червня 2018 р. у м. Біла Церква співробітники кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика сумісно із Асоціацією сімейних лікарів м. Києва та Асоціацією сімейних лікарів Київської області взяли участь у роботі семінару «Організаційні та клінічні питання надання первинної медичної допомоги».

Вступне слово було надано голові постійної комісії з питань охорони здоров’я Київської обласної ради Н. Бігарі, яка привітала присутніх із відкриттям заходу, а також окреслила основні напрямки, тенденції та проблеми медичної реформи на первинній ланці. Керівник і організатор заходу професор Л. Матюха також звернулась до присутніх з вітальною промовою, після якої провела майстер-клас «Нові інструменти у лікуванні хронічних запально-дегенеративних захворювань суглобів», присвячений загальним принципам використання сучасних нестероїдних протизапальних засобів та хондропротекторів.

У продовження заходу професор кафедри Н. Медведовська провела майстер–клас «Зовнішній огляд ока. Червоне око. Вимірювання внутрішньоочного тиску», у якому презентувала присутнім інформаційний лист «Синдром червоної повіки в практиці сімейного лікаря», присвячений діагностиці й тактиці планової та невідкладної терапії при блефаритах алергічної та інфекційної етіології. Доцент Л. Осіпова присвятила свою доповідь актуальним питанням діагностики та лікування алергічного риніту на засадах доказової медицини. Майстер–клас «ГРВІ: розумний підхід до лікування та профілактики» слухачам презентувала доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, к. мед. н. Т. Бухановська.

Керівник напрямку «Менеджмент» Української асоціації сімейної медицини К. Надутий у доповіді «Як організувати вимірювання якості ПМД та забезпечити її підвищення?» звернув вагу присутніх на стан проблеми застосування індикаторів якості надання первинної медичної допомоги. У семінарі також взяв участь професор кафедри фтизіатрії і пульмонології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, д.мед.н. С. Зайков із доповіддю «Алгоритм ведення пацієнта з алергічним ринітом сімейним лікарем».

Орім того, у межах заходу розглядались юридичні аспекти діяльності сімейного лікаря у доповіді «Відшкодування шкоди пацієнту – у контексті первинної медичної допомоги» практикуючого адвоката, старшого партнера АО «Клочков та Партнери», юриста УАСМ Г. Коновалової. Старший науковий співробітник ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка НАМН України» к. мед. н., Я. Саєнко ознайомила присутніх із сучасними трендами у терапії пацієнтів з ЦД II типу.

По закінченні семінару слухачі отримали відповідні сертифікати.