14 червня 2018 року відбулося засідання «круглого столу» у Комітеті з питань охорони здоров’я на тему: «Цукровий діабет. Міжнародний досвід. Проблеми та можливості в Україні».

У засіданні, проведеному Комітетом спільно з Українською діабетичною федерацією, взяв участь професор кафедри організації і економіки фармації НМАПО імені П.Л. Шупика К. Косяченко.

На засіданні було зазначено, що в Україні вже реалізувалося як мінімум дві державні програми щодо боротьби з цукровим діабетом - комплексна програма «Цукровий діабет» та Державна цільова програма «Цукровий діабет» на 2009 - 2013 роки, в рамках якої були підготовлені та впроваджені в клінічну практику «Протоколи надання медичної допомоги за спеціальністю «Ендокринологія», в тому числі протоколи лікування хворих на цукровий діабет ІІ типу, та створено державний Реєстр хворих на цукровий діабет, але існують певні складнощі в реалізації цих програм.

Президент Міжнародної діабетичної федерації (IDF) професор Нам Чо у виступі акцентував на темі глобального тягаря діабету і головних завданнях боротьби з ним та зазначив, що в Україні понад 3 млн. людей хворі на діабет.

Голова ради Української діабетичної федерації Валентина Очеретенко і  Директор Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України Микола Тронько наголосили на необхідності затвердження Національної програми з профілактики та лікування цукрового діабету, яка має бути «раціональною програмою» і відзначили, що держава зробила певні позитивні кроки щодо надання допомоги хворим на цукровий діабет. У виступах зверталася увага на необхідність перегляду та удосконалення галузевих стандартів у сфері надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет та відповідного перегляду і оновлення Національного переліку основних лікарських засобів відповідно до вимог найкращих світових практик лікування діабету.

За результатами обговорення, учасники круглого столу ухвалили проект резолюції, в якій запропонована низка рекомендацій центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та науковим установам, спрямованих на вирішення актуальних проблем профілактики і раннього виявлення цукрового діабету та інших нагальних питань боротьби з цією хворобою.