23 - 24 червня кафедра неврології та рефлексотерапії Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика в м. Києві провела Всеукраїнську школу неврологів з міжнародною участю та елементами дистанційного навчання, в якій брали участь лікарі з усіх куточків України (м. Дніпро, м. Ужгород, м. Запоріжжя, м. Полтава, м. Кременчук, м. Житомир, м. Чернігів, м. Лубни, м. Черкаси, м. Київ).

Всеукраїнська школа неврологів – захід з підвищення кваліфікації лікарів України з можливістю ознайомитись з лекційним курсом щодо сучасних європейських стандартів діагностики та лікування нервових захворювань з урахуванням міжнародного досвіду, а також відпрацюванням практичних навичок з неврології.  Модераторами заходу були професор Н. Свиридова, професор д.мед.н. Є. Труфанов, доцент, к.мед.н. В. Середа, аспіранти та клінічні ординатори.

У заході взяв участь д.мед.н., професор Prof Ben Burton - директор з досліджень та розвитку Університетської лікарні Джеймс Пейдж (Велика Британія), який провів  майстер-клас: «Ураження диску зорового нерву при розвитку патології нервової системи: діагностичний алгоритм та тактика ведення хворих», що викликав особливу зацікавленість учасників заходу.

Тематика Школи охопила наступні актуальні питання неврології: мігрень та її ускладнення; інсульт та його ускладнення; повільні інфекції ЦНС; тривога, депресія, порушення сну; біль у спині; блокади при болях у спині та суглобах, тунельні синдроми.

Під час заходу було проведено 7 майстер-класів за темами:

• Мігрень та її ускладнення: алгоритм сучасної діагностики та лікування
  • Інсульт та його ускладнення: правила формулювання діагнозу;  алгоритм сучасної діагностики та лікування
  • Повільні інфекції ЦНС: клінічна характеристика, особливості тактики лікування
  • Міжнародні стандарти діагностики і алгоритм лікування когнітивних порушень. Робота зі шкалами
  • Нейропатичний біль: клінічна характеристика, диференціальна діагностика, алгоритм лікування
  • Гострий біль у спині: класифікація, клінічна характеристика, постановка діагнозу.
  • Техніка проведення блокад при болях у шийному та поперековому відділах хребта (клінічні особливості та особливості даних МРТ): відпрацювання техніки блокад на фантомах.

Програма заходу та особливо її практична частина з використанням фантомів для відпрацювання техніки проведення блокад також викликала велику зацікавленість серед учасників, оскільки було продемонстровано декілька технік та схем лікування.

В дискусії взяли участь лікарі-неврологи та інші спеціалісти, які висловили своє задоволення високим рівнем заходу з використанням елементів дистанційного навчання та висловили свої побажання щодо розширення тематики з неврології на подальших школах у 2018 р.