Декан педіатричного факультету НМАПО імені П. Л. Шупика професор Марина Маменко, завідувач кафедри неонатології член-кореспондент НАМН України професор Єлизавета Шунько та доцент цієї ж кафедри Олена Костюк взяли участь в організації та проведенні «Міжнародної школи дитячої гастроентерології та нутріціології», яка відбулася 22 - 23 червня 2018 року в місті Одеса.

Школа – це черговий освітній захід громадської організації «Українська академія педіатрії», в роботі якої активну участь беруть фахівці НМАПО імені П. Л. Шупика, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Харківського національного медичного університету, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та інших медичних закладів країни.

Цього разу в Одесі школа об’єднала фахівців в галузі дитячої гастроентерології, харчування, неонатології та зацікавлених лікарів різних спеціальностей, переважно – педіатрів зі всіх куточків країни.

Яскрава лекція по грудному вигодовуванню професора Сергія Українцева (Росія), сучасні уявлення про діагностику, лікування та профілактику захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей від завідувача єдиної в країні кафедри дитячої гастроентерології та нутріціології ХМАПО професора Ольги Бєлоусової та її колег доцента Олени Шутової і доцента Ірини Солодовніченко, дискусії довкола проблем вигодовування здорової дитини та дитини із харчовою алергією – далеко не повний перелік подій першого дня конференції.

Професор Єлизавета Шунько, доцент Олена Костюк, професор із Вінниці Ольга Яблонь та дитячий хірург із Одеси Іона Даланян провели секцію, присвячену окремим питанням гатроентерології та нутритивної підтримки в неонатальній практиці. Не зважаючи на ранок вихідного дня, секція зібрала повний зал зацікавлених лікарів.

Цього разу Українську академію педіатрії приймала найбільша приватна клініка м. Одеса Medical Hub Odrex, технічне оснащення якої забезпечило можливість постійної онлайн трансляції конференції. Записи лекцій на сторінці клініки у соціальній мережі Фейсбук вже зібрали понад 7 тисяч переглядів.

Українська академія педіатрії продовжує єднати довкола себе прогресивних лікарів-педіатрів, фахівців інших спеціальностей, які надають допомогу дітям та зацікавлені у безперервному професійному зростанні.