21 - 22 червня 2018 р. в Парижі (Франція) відбувся Еducational meeting на тему: «Останні досягнення в діагностиці та лікуванні мультирезистентного туберкульозу (MDR - TB)», присвячений вирішенню проблеми подолання хіміорезистентного туберкульозу.

В роботі даного науково-практично-освітнього форуму взяла участь представник Інституту сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика - доцент кафедри фтизіатрії і пульмонології Н. Гріцова у складі української делегації.

Під час заходу наголошено, що найглобальнішу загрозу людству продовжує становити туберкульоз із медикаментозною стійкістю до протитуберкульозних препаратів. У світі майже 50 млн. людей інфіковано резистентними мікобактеріями туберкульозу. Щороку збільшується кількість нових випадків як мультирезистентних форм процесу, так і з розширеною резистентністю, що несе серйозні епідеміологічні ризики людству. Вкрай складною в цьому контексті є ситуація в Україні, яка, за даними ВООЗ,  у світовому рейтингу захворюваності та смертності від туберкульозу посідає 5-те місце у світі й 2-ге в Європі. При цьому, ефективність лікування нових випадків мультирезистентного туберкульозу залишається украй низькою (49,5%), повторних - не перевищує 36,7%, а серед пацієнтів, які з різних причин перервали лікування – 22%.

Видатні науковці Британії, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Америки, Італії, Франції, Білорусі, Казахстану, РФ обговорювали найактуальніші питання щодо покращення діагностики та лікування хіміорезистентного туберкульозу. Присутні мали можливість консолідувати найкращу практику клінічного менеджменту шляхом обміну досвідом.Інтерактивна навчальна програма, доповнена експертною статистикою щодо MDR-TB, включала захоплююче поєднання основних лекцій, усних презентацій, дискусій та практичних семінарів з вивчення конкретних клінічних ситуацій тощо.

Величезну увагу приділили режимам використання нових протитуберкульозних препаратів (Бедаквілін, Деламанід) для лікування мультирезистентних форм туберкульозу і форм з розширеною резистентністю. Наша країна має всі можливості для успішного використання в схемах лікування туберкульозу з розширеною резистентністю нового ефективного препарату Бедаквілін, нарешті успішно зареєстрованого.  Отриманий досвід буде впроваджено в практичну, освітню та наукову діяльність кафедри  та Академії.