16 – 19 червня 2018 р. в м. Лісабон (Португалія) відбувся 4 Конгрес Європейської академії неврології, де брали участь співробітники кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика доцент Т. Стеценко та доцент В. Свистільник.

Основні теми Конгресу стосувалися питань епілепсії, розсіяного склерозу та інших автоімунних хвороб нервової системи, мітохондріальних хвороб, проблем головного болю.  Багато уваги приділялося висновкам генетичних досліджень при різних формах епілепсії. Було представлено багато нових генів при раніше невідомих формах епілепсії.

Конгрес проводився у вигляді секцій з питань автоімунних причин енцефалітів, біомаркерів нейром’язових хвороб, судинних хвороб, паркінсонізму, контраверсійних поглядів застосування кортикостероїдів при епілепсії та нейроінфекціях  та обговорення клінічних випадків. Багато секцій приділяли увагу питанням діагностики та окремо впровадженню нового європейського протоколу 2018 року щодо лікування розсіяного склерозу у дорослих.

Нова сучасна інформація буде використовуватися в педагогічному процесі на кафедрі дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П.Л. Шупика.