Декан педіатричного факультету професор М. Маменко та провідний фахівець відділу стимуляційного навчання І. Романкевич взяли участь у весняній нараді Європейської академії педіатрії (EAP Spring Meeting 2018), яка відбулася у місті Софія (Болгарія).

Європейська академія педіатрії – організація, що входить до складу Об’єднаної європейської медичної асоціації та відповідає за стандартизацію надання медичної допомоги дітям в країнах-членах Євросоюзу, Європейського економічного простору та асоційованих членах ЄС. Від початку 2016 року офіційним представником та асоційованим членом ЕАР від нашої країни є громадська організація «Українська академія педіатрії» (УАП).
Зимові та весняні зустрічі ЕАР – це, перш за все, наради, на яких обговорюються робочі питання. Яким буде єдиний європейський іспит, що надаватиме право працювати педіатром в Європі? Що треба зробити для розвитку підліткової медицини? Як ефективно надають допомогу дітям лікарі загальної практики та як їх навчати педіатрії? Чи є вільний та рівний доступ до медичної допомоги для дітей мігрантів в різних країнах Європи? Чи спрацювала в цьому році вакцинація проти грипу? Та багато інших.
Окремі секції та наради проводить молодіжна організація Young EAP, молодь присутня і на нарадах робочих груп, і на Генеральній асамблеї ЕАР - їх думки питаються та дослуховуються до неї.
Участь України в роботі Європейської академії педіатрії стає все більш активною. Так, Українські педіатри, під керівництвом доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб і дитячої імунології Ф. Лапія, взяли учать у проекті комітету з вакцинації EAP – залучили українських батьків до анонімного опитування щодо їх ставлення до вакцинації. Обробка даних ще триває. Але приємно, що ми увійшли до п’ятірки найбільш активних країн Європи.
Вперше наші доповіді лунали на робочих групах ЕАР. Відразу дві. Іванна Романкевич від Young EAP зробила аналіз ситуації із грипом в епідемію 2017 – 2018 рр. та представила свій грантовий проект, який отримав підтримку виконавчого комітету ЕАР.

Кожного року все більше розширюються професійні контакти - отримано згоду представників ЕАР із різних країн на участь у заходах УАП, запрошення для вітчизняних фахівців на стажування за кордоном та інші цікаві пропозиції.