У Чернівцях відбулася школа-семінар «Функціональна діагностика в кардіології» спільно з відкритим засіданням профільних кафедр з функціональної діагностики.

У заході, організованому за сприяння Буковинського державного медичного університету і обласного Департаменту охорони здоров’я, взяли участь близько 80 кардіологів і лікарів з функціональної діагностики Чернівецької області.

Семінар відкрила професор кафедри внутрішньої медицини, фізичної реабілітації і спортивної медицини Буковинського державного медичного університету професор О. Полянська. У своєму майстер-класі завідувач кафедри функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика професор О. Жарінов висвітлив аспекти ЕКГ-діагностики та ведення пацієнтів з суправентрикулярними тахіаритміями на основі узгоджених рекомендацій AHA/ACC/HRS (2015). Доцент В. Куць розповів про сучасні принципи діагностики, диференціальної діагностики та лікування шлуночкових тахікардій, показання до імплантації внутрішнього кардіовертера-дефібрилятора.

Доцент кафедри променевої діагностики ЛНМУ імені Данила Галицького Н. Орищин охарактеризувала аспекти ехокардіографічної діагностики та сучасного ведення пацієнтів із синдромом некомпактного міокарда. Доцент цієї ж кафедри М. Сороківський присвятив свою доповідь оцінці ЕКГ та веденню пацієнтів з постійним водієм ритму серця. Лікар з функціональної діагностики Т. Гавронська (НІССХ імені М. Амосова НАМН України) детально висвітлила сучасні алгоритми та інструменти аналізу холтерівських ЕКГ.

Учасники наради трьох профільних кафедр обговорили зміст програми циклу спеціалізації з функціональної діагностики, шляхи вдосконалення тестових завдань, а також нормативної бази за спеціальністю «Функціональна діагностика».