16 - 19 червня 2018 року в Лісабоні (Португалія) проходив Конгрес Європейської академії неврологів, який зібрав понад 8 тисяч учасників з країн Європи та світу.

Делегатом Інституту сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика виступив завідувач кафедри діабетології, член-кореспондент НАМН України - професор  Б. Маньковский.

У рамках конгресу відбувся симпозіум, присвячений питанням когнітивних порушень, в якому брали участь видатні вчені в області старіння і когнітивних розладів, в тому числі професор Скоог (Швеція) і професор  Б. Маньковский, який представив огляд сучасних даних про механізми формування, клінічне значення і підходи до корекції васкулярних когнітивних порушень і деменції у хворих, які страждають на цукровий діабет.

Виступ Б. Маньковского дуже зацікавив учасників засідання, які задавали багато питань. Відзначено, що дослідження, спрямовані на вивчення механізмів розвитку уражень головного мозку у хворих на цукровий діабет перспективні та становлять великий інтерес. Важливо підкреслити, що кафедра діабетології НМАПО імені П.Л. Шупика є одним з лідерів наукових досліджень в Європі з цього напрямку.