23 червня 2018 року в м. Одеса відбувся тренінг для лікарів з питань вакцинації, який став невід’ємною частиною заходів ГО «Українська академія педіатрії».

Вже традиційно лідером та активним організатором таких шкіл та тренінгів є доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Федір Лапій.

Яка ситуація з вакцинацією в Україні? Які є вакцини? Чому трапляються несприятливі події під час вакцинації і як на них реагувати? Як зробити вакцинальну сесію та вакцинувати дитину із відставанням від календаря щеплень? На ці та інші питання відповідали у доповідях та під час жвавої дискусії Федір Лапій та Віра Сем’янчук, доцент кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету.

Закінчився тренінг блискучим майстер-класом заступника директора з медичної роботи Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф кандидата медичних наук Дмитра Самофалова, який вчив слухачів, як надавати допомогу при невідкладних станах, які можуть виникнути під час вакцинації.

Про те, наскільки цікава та важлива тематика тренінгу для лікарів, свідчить той факт, що в суботу, у другій половині дня, за власним бажанням та без будь-якого адміністративного тиску в аудиторії зібралося понад 100 лікарів-педіатрів та інших фахівців. А на сторінці у фейсбуці клініки Medical Hub Odrex, яка приймала цього разу захід, тренінг вже зібрав майже 7 тисяч переглядів.

Завершився тренінг обговоренням планів на майбутнє. Школа вакцинації вже у вересні у Львові на форумі для педіатрів УАП розшириться складними клінічними випадками, а лекція з невідкладних станів перетвориться на справжнє оволодіння практичними навичками в невеличких групах. Ідея отримала активну підтримку молодих лікарів. Реєстрацію на наступні заходи вже розпочато. Інформацію про наступні заходи ГО «Українська Академія Педіатрії» можна знайти на сайті організації.