11 – 25 червня 2018 р. на кафедрі неонатології проведено очно-заочний цикл тематичного удосконалення з елементами дистанційної освіти «Початкова, реанімаційна і післяреанімаційна допомога новонародженим», куратор циклу - к. мед. н. доцент Ю. Краснова.

На циклі навчалися лікарі зі спеціальностей неонатологія, педіатрія, акушерство та гінекологія, анестезіологія та дитяча анестезіологія.

В теоретичному навчанні, крім дистанційних лекцій і традиційних занять, активно задіяний електронний навчальний посібник «Початкова і реанімаційна допомога новонародженим», створений за участі викладачів кафедри, за підтримки Швейцарської конфедерації в рамках програми «Здоров’я матері та дитини».

Після закінчення навчання і відпрацювання практичних навичок в симуляційному класі кафедри, слухачі отримали посвідчення про проходження циклу ТУ та сертифікати про проходження 18-годинного навчального семінару з початкової та реанімаційної допомоги новонародженим.

В рамках циклу проведено виїзні заняття в Пологовому будинку Чернігівської міської ради із залученням медичних сестер, акушерок і лікарів ПБ ЧМР та інших пологових закладів Чернігівської області. Було проведено додаткові майстер-класи з вентиляції легень, непрямого масажу серця і інтубації трахеї у новонароджених та відпрацювання в команді загального алгоритму допомоги дитині в пологовій залі.