28 березня в стінах НМАПО імені П. Л. Шупика відбулась науково-практична конференція «Бронхіальна астма, алергія, клінічна та лабораторна імунологія – від науки до практики».

У своєму вступному слові Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко зазначив, що основною метою ініціативи Президента України «Доступна, якісна медицина у сільській місцевості» є наближення послуг вузькопрофільних спеціалістів до пацієнтів у сільській місцевості. Використовуючи технології телемедицини, сімейний лікар матиме можливість залучити лікарів-спеціалістів до вирішення складних діагностичних та лікувальних завдань. Наразі, завдяки зв’язку між органами державної влади, місцевого самоврядування та лікарями первинної ланки створюються оснащені якісним обладнанням амбулаторії, лікарі забезпечуються житлом, отримують гідну оплату праці й інфраструктуру для виховання дітей та професійного розвитку.

Протягом останніх років при тісній співпраці міністерств регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і охорони здоров’я в п’яти пілотних регіонах побудовані сучасні центри первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості, де запроваджується телемедицина.

Саме на плечах лікарів сімейної медицини лежить реалізація реформ охорони здоров'я. Під час відвідин Центру симуляційних методів навчання Геннадій Зубко поспілкувався з його співробітниками та лікарями-інтернами і закликав  залишатися в Україні і разом робити внесок у розвиток нашої країни.

Зі вступним словом також виступили проректор з науково-педагогічної роботи НМАПО імені П.Л. Шупика проф. Олександр Толстанов та керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я Директорату медичних послуг МОЗ України Тетяна Орабіна.

Всього Конференцію відвідали понад 600 лікарів сімейної медицини з Київської, Харківської, Полтавської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Рівненської областей, а також алергологи, дерматологи, кардіологи та ендокринологи з усіх регіонів України. Саме така інтеграція дає можливість покращити кваліфікацію сімейних лікарів.

У межах конференції буде проведений майстер-клас «Спірометрія при бронхіальній астмі та ХОЗЛ, як основа телемедичної послуги в практиці лікаря сімейної медицини» (модератори – завідувач кафедри клінічної, лабораторної імунології та алергології д.мед.н. Віктор Літус та професор Юрій Бісюк).