Наприкінці 2018 року НМАПО імені П. Л. Шупика долучилась до проекту Організації НАТО з підтримки та постачання (ОНПП) з підготовки першої генерації українських викладачів з фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ) з подальшою їх сертифікацією Радою з фізичної та реабілітаційної медицини Європейського союзу медичних спеціалістів (Радою ФРМ ЄСМС).

Стратегічними цілями проекту є створення та запуск першої в Україні 4-річної програми первинної спеціалізації (резидентури) з фізичної та реабілітаційної медицини та, відповідно, розробка і впровадження національної освітньої програми з ФРМ у відповідності до європейських стандартів.

Для досягнення поставлених цілей група українських лікарів, залучених до надання реабілітаційної допомоги та практичної викладацької діяльності в закладах післядипломної медичної освіти (за спеціальністю «Фізична та реабілітаційна медицина»), протягом 2 років будуть проходити курс підготовки в режимі змішаного навчання під керівництвом професорів з Литви та Латвії.

Проектом передбачається проходження слухачами стажування у Клініці Сантаріску Вільнюського університету (Литва) та на клінічних базах Ризького університету імені Пауля Страдиня (Латвія).

Наприкінці навчання заплановане складання щорічного сертифікаційного європейського іспиту з ФРМ. При успішному проходженні курсу підготовки та складанні іспиту, фахівцям буде видано диплом єдиного європейського зразка.

Проект був започаткований в рамках стратегічної, фінансової ініціативи ОНПП, за активної участі кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика, Громадської організації «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини», за організаційно-методичної допомоги представників Європейської Ради ФРМ, представників Вільнюського університету та Ризького Університету імені Пауля Страдиня.

З 21 по 24 січня 2019 року в НМАПО імені П. Л. Шупика тривала робота комісії з відбору кандидатів для участі у проекті ОНПП. Головою комісії був Альвідас Юоцевичус (Alvydas Juocevicius), паст-президент Ради ФРМ ЄСМС, голова комісії з сертифікації/ресертифікації тренінгових центрів Ради ФРМ ЄСМС, член сертифікаційного журі Ради ФРМ ЄСМС, національний менеджер зі спеціальності «Фізична та реабілітаційна медицина» для Литви, президент Литовського товариства ФРМ, керівник Центру фізичної та реабілітаційної і спортивної медицини Клініки Сантаріску Вільнюського університету.

До складу комісії також увійшли Айварс Ветра (Aivars Vetra), президент Форуму ФРМ Балтійського та Північного морів, член сертифікаційної комісії Латвійської асоціації лікарів-реабілітологів, професор департаменту реабілітації факультету безперервної освіти та засновник факультету реабілітації Ризького університету імені Пауля Страдиня, головний консультант з фізичної та реабілітаційної медицини Східного університетського госпіталю Риги; Наталія Мельниченко, керівник проекту від ОНПП; Оксана Сивак, координатор проекту, голова правління ГО "Медичний проектний центр". У складі конкурсної комісії Академію представляв професор Олександр Владимиров, завідувач кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини, голова Правління ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини», національний менеджер зі спеціальності «Фізична та реабілітаційна медицина» для України.

Конкурсною комісією був проведений іспит-співбесіда з кандидатами. Із 24 претендентів було відібрано 13 для участі у проекті ОНПП.

На учасників проекту попереду чекає напружена робота – щотижневі он-лайн семінари, практика із надання реабілітаційної допомоги на клінічних базах Академії та у реабілітаційних клініках Литви та Латвії, клінічні супервізії, щосеместрові практичні та теоретичні іспити.

Окрім того, слухачі візьмуть участь у перекладі на українську мову сучасного підручника з ФРМ, розробці навчально-методичного забезпечення 4-річної програми первинної спеціалізації (резидентури) з ФРМ. Заплановано також викладання слухачами, з числа науково-педагогічних працівників Академії, на циклах спеціалізації з ФРМ, що вже проводяться.

24 січня 2019 року проект був офіційно відкритий в рамках зустрічі з Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом, в якій взяли участь ректор академік НАМН України професор Юрій Вороненко, проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами професор Олеся Гульчій та завідувач кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини професор Олександр Владимиров.

Учасниками проекту з НМАПО імені П. Л. Шупика, ЛНМУ імені Данила Галицького та ВНМУ імені М. І. Пирогова стали: Оксана Ґдиря, Володимир Голик, Костянтин Горобець, Ростислав Данилков, Олена Долинна, Сергій Колісник, Тетяна Куртян Ярослав, Лісков, Оксана Назар, Назар Негрич, Валерія Соловйова, Алла Ткаліна та Роман Тригуб.

Бажаємо учасникам Проекту наснаги, витримки та успішного проходження курсу підготовки!