Зростаючі потреби нашого суспільства у кваліфікованих, якісних послугах з охорони здоров’я вимагають невпинного розвитку сфери післядипломної медичної освіти в Україні.

Кафедра медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика веде роботу по запровадженню підготовки з нової в Україні спеціальності «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини». Це єдина у світі лікарська спеціальність, що передбачає надання саме реабілітаційної допомоги. В Україні відсутні не лише практикуючі спеціалісти з фізичної та реабілітаційної медицини, але і сертифіковані викладачі. У зв’язку з цим, постає нагальна потреба в підготовці фахівців з фізичної та реабілітаційної медицини у відповідності до міжнародних стандартів.

В межах Трастового Фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні існують ініціативи щодо надання технічної допомоги в навчанні та започаткуванні новітніх спеціальностей у галузі реабілітації, зокрема «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини» та «Ерготерапевт».

Академія приєдналась до проектної пропозиції щодо запровадження освіти з фізичної та реабілітаційної медицини в Україні, стратегічною метою якої є розробка та впровадження національної освітньої програми, яка буде відповідати вимогам Ради ФРМ ЄСМС.

Найближчою метою цього проекту є підготовка першої генерації українських лікарів-спеціалістів-викладачів з фізичної та реабілітаційної медицини, з подальшою їх сертифікацією Радою ФРМ ЄСМС. Реалізація теоретичної складової програми передбачається на базі НМАПО імені П. Л. Шупика, опанування практичними навичками на клінічних базах Академії. Курс підготовки будуть проводити сертифіковані Радою ФРМ ЄСМС викладачі з університетів Литви та Латвії в режимі змішаного навчання. Проектом передбачається проходження стажування слухачами у Клініці Сантаріску Вільнюського університету (Литва) та Ризькому університеті імені Пауля Страдиня (Латвія) для отримання сучасних знань, умінь та навичок, необхідних для досягнення світових програмних цілей з фізичної та реабілітаційної медицини в Україні.

Проектом також передбачена паралельна робота над створенням першої в Україні чотирирічної навчальної програми первинної підготовки лікарів фізичної та реабілітаційної медицини у відповідності до європейських стандартів. Українські фахівці, які на першому етапі пройдуть інтенсивний двохрічний курс підготовки, зобов’язуються викладати на цьому чотирирічному курсі первинної підготовки лікарів фізичної та реабілітаційної медицини.