01 листопада 2018 року в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулася урочиста вистава з нагоди святкування 100-річчя від заснування Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.

Свої вітання та побажання провідному закладу післядипломної медичної та фармацевтичної освіти України передали Президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату патріарх Київський Філарет, предстоятель Української православної церкви митрополит Київський Онуфрій.

В урочистостях взяли участь керівник апарату Президента України Олексій Дніпров, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, директор департаменту гуманітарної та соціальної політики Кабінету Міністрів України Віталій Коблош, заступники міністра охорони здоров’я Роман Ілик та міністра освіти та науки Павло Хобзей, президенти НАМН та НАПН України академіки Віталій Цимбалюк та Василь Кремінь, член Президії НАН України академік Сергій Комісаренко, директори департаментів охорони здоров’я Київської обласної та Київської міської адміністрацій, представники департаментів охорони здоров’я регіонів України, представники релігійних конфесій, керівники медичних служб Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, ректори та представники закладів вищої медичної та фармацевтичної освіти з усіх регіонів України.

На святкування завітали іноземні гості – професор Томмі Лінне (координатор співробітництва з Каролінським Інститутом, Швеція), Лю Цзиньхуа (завідувач відділення акушерства та гінекології Шанхайської 9-ої Народної лікарні, Китай), Ван Пін (завідувач відділення гінекології лікарні «Шугуан» при Шанхайському університеті традиційної китайської медицини), Мубаріз Алієв (завідувач відділу загальної хірургії Навчально-хірургічної клініки Азербайджанського медичного університету, Азейбарджан) та Людмила Євтушенко (директор видавництва «Профессиональные издания», Білорусь).

Під час урочистостей відбулось погашення спеціальної поштової марки, присвяченої Академії, та була презентована монета номіналом 2 гривні «100 років НМАПО імені П.Л. Шупика».

Щира та творча атмосфера заходу об’єднала освітян, науковців, лікарів - найвищих професіоналів сфери охорони здоров’я і тих, хто тільки починає свій шлях у медицині.

Видатні працівники Академії удостоїлись чисельних високих державних та галузевих нагород, грамот та медалей, а процедура нагородження тривала й наступного дня.

Так, згідно з Указом Президента України Орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня нагороджено професора Івана Зозулю, завідувача кафедри медицини невідкладних станів, Орденом «За заслуги» І ступеня – професора Юрія Вдовиченка, першого проректора; Орденом «За заслуги» ІІ ступеня –професора Олексія Павленка, завідувача кафедри стоматології; Орденом княгині Ольги ІІ ступеня - професора Ніну Гойду, професора кафедри управління охороною здоров’я; Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня – професора Наталію Харченко, завідувача кафедри гастроентерології, дієтології та ендоскопії; почесними званнями: «Заслужений діяч науки і техніки України» – професора Віталія Біду, завідувача кафедри ортопедичної стоматології, «Заслужений лікар України» - професора Валерія Сільченка, професора кафедри патологічної та топографічної анатомії; «Заслужений працівник фармації України» – професора Раїсу Коритнюк, професора кафедри фармацевтичної технології і біофармації; «Заслужений працівник охорони здоров’я України» – Тетяну Коломійченко, провідного наукового співробітника кафедри акушерства, гінекології і репродуктології, та Володимира Суменка, завідувача лабораторії Клініки репродуктивних технологій УДІР; медаллю «За працю і звитягу» – Юрія Соханя, проректора з адміністративно-господарської роботи.

До уваги гостей було представлено фільм та театралізоване дійство про історію та розвиток Академії, видатних постатей, які працювали в закладі, здобутки за 100-річчя роботи та напрями розвитку Академії на майбутнє.

До глядачів зі сцени зверталися корифеї НМАПО імені П. Л. Шупика, друзі та партнери, і звісно ж клінічні ординатори та аспіранти, які подякували своїм вчителям за знання, досвід та приділену їм увагу.

Урочистості продовжились 2 листопада в межах науково-практичної конференції з міжнародною участю «Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика – століття лідерства та інновацій в медичній і фармацевтичній освіті та науці».

З вітальним словом та доповіддю про історію Академії виступив ректор академік Юрій Вороненко. З доповідями перед учасниками конференції виступили професор Каролінського інституту Ангеліка Лінден Хіршберг, академіки НАМН України професори Володимир Коваленко та Василь Лазоришинець, чл.-кор. НАМН України професори: Наталія Горовенко, Борис Тодуров, Олександр Усенко, Борис Маньковський, Єлизавета Шунько та Вячеслав Камінський та професор Озар Мінцер.

Сторічний ювілей – це водночас епоха для нашого закладу і країни, а з іншого – лише хвилина світової історії. Тож, підсумовуючи та вшановуючи тих, хто заклав фундамент Академії, ставимо нові амбітні цілі у служінні народові України.