Візит проректора з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами, професора Олесі Гульчій до Королівства Швеції ще триває, проте він уже приніс низку вагомих результатів.

Наразі відбулися переговори з президентом Організації з підготовки докторів філософії у галузі біомедицини та охорони здоров’я в європейській системі (ORPHEUS), професором Робертом Гарісом, представниками Департаменту громадського здоров’я та Інституту екологічного здоров’я Каролінського інституту, Університету Упсали тощо.

Проф. Олеся Гульчій взяла участь у роботі конференції з базованої на популяційних дослідженнях доказової ендокринної допомоги та впливу на стиль життя, публічній лекції з політики громадського здоров’я у Швеції, а також поділилася досвідом зі студентами в межах лекції, що проводилася у департаменті громадського здоров’я КІ.

В результаті закладена основа подальшої тренінгової програми (і вже у листопаді наші шведські колеги знову відвідають НМАПО імені П.Л. Шупика), заплановані наступні кроки розбудови програм у сфері громадського здоров’я та реабілітаційної медицини.

Співпраця між університетами України та Каролінським інститутом була розпочата 2007 р. за координації професорів Томмі Лінне та Олесі Гульчій. Наразі НМАПО імені П.Л. Шупика має динамічну програму науково-практичної кооперації з Каролінським інститутом та Університетом Упсали. Починаючи з 2016 р., шведські вчені регулярно проводять тренінги для слухачів Академії, матеріали яких надалі використовуються у навчальному процесі (напр., лекція проф. Пера Хельстрома «Як писати та публікувати наукові статті?» (https://youtu.be/DzNt3UdwI3c)

На думку проф. Томмі Лінне, людські стосунки, що утворюються між науковцями з різних країн під час реалізації спільних проектів, є незамінним дорогоцінним ресурсом, що дозволяє розширювати мережу партнерів і здобувати фінансування, досягати видатних результатів і закладати надійний фундамент на майбутнє. Досвід співпраці українських закладів медичної освіти з Каролінським інститутом – найкраща ілюстрація цього твердження: «Можна укладати угоди про співпрацю з кількома інституціями або ж з окремими їх підрозділами. Головне – не кількість партнерів, а їх якість. Бо в численних контактах також можна загубитися, часом такий масив не працює» (детальніше – у інтерв’ю ректора академіка Юрія Вороненка та професора Томмі Лінне газеті «Ваше здоров’я»)