12 вересня 2018 відбулось перше в новому навчальному році засідання вченої ради НМАПО імені П. Л. Шупика.

Проводив засідання голова вченої ради ректор академік НАМН України професор Юрій Вороненко. В роботі вченої ради приймали участь голова Наглядової ради НМАПО імені П. Л. Шупика, заступник голови Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко та інші члени наглядової ради.

На початку засідання голова вченої ради привітав усіх з початком навчального року, побажав міцного здоров’я та нових звершень.

Від імені усіх присутніх ректор також привітав працівників академії з державними нагородами, отриманими за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, високий професіоналізм та відданість справі:

• професора Озара Мінцера, завідувача кафедри медичної інформатики, – з нагородженням орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня;
  • професора Георгія Рощіна, завідувача кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки, - з нагородженням орденом «За заслуги» II ступеня;
  • чл.-кор. НАМН України професора Наталію Горовенко, завідувача кафедри медичної та лабораторної генетики, - з нагородженням орденом княгині Ольги III ступеня;
  • професора Ларису Матюху, завідувача кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги, та доцента кафедри урології Андрія Бойка - з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України».

Відповідно до рішень Атестаційної колегії МОН України від 16 травня 2018 та від 06 липня 2018 голова вченої ради повідомив присутнім про присвоєння вчених звань науково-педагогічним працівникам академії та вручив атестати професора:

• по кафедрі управління охороною здоров’я - д. мед. н. Вікторії Горачук;
  • по кафедрі акушерства, гінекології та перинатології - д. мед. н. Надії Жилці;
  • по кафедрі мікробіології, епідеміології та інфекційного контролю - д. мед. н. Дмитру Кирику;
  • по кафедрі урології - д. мед. н. Федору Гайсенюку та атестат доцента по кафедрі дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології - к. мед. н. Юрію Степановському.

З привітальним словом до членів вченої ради з нагоди оцінки діяльності академії експертами Європейського фонду управління якістю (EFQM) як установи рівня «Визнана досконалість» (5 зірок) звернувся лідер команди EFQM Тарас Калита та вручив ректору НМАПО імені П. Л. Шупика академіку НАМН України професору Юрію Вороненку сертифікат.

За першим питанням порядку денного вчена рада заслухала актову промову «Реформування системи екстреної медичної допомоги: внесок післядипломної медичної освіти в збереження кожного людського життя», підготовлену професорами Іваном Зозулею, завідувачем кафедри медицини невідкладних станів; Георгієм Рощіним, завідувачем кафедри медицини катастроф та військово-медичної підготовки; Вадимом Гетьманом, завідувачем кафедри торакальної хірургії та пульмонології.

Голова Наглядової ради НМАПО імені П. Л. Шупика Ірина Сисоєнко поінформувала вчену раду про діяльність Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я за напрямком удосконалення нормативно-правового та фінансового забезпечення екстреної медичної допомоги в Україні.

Завідувач кафедри медичної інформатики професор Озар Мінцер доповів вченій раді про заходи з реалізації Концепції інформатизації НМАПО імені П. Л. Шупика в 2018 році на кафедрах та в функціональних структурних підрозділах академії.

Проректор з наукової роботи професор Наталія Савичук проінформувала присутніх про підсумки роботи постійно діючої комісії вченої ради з наукової роботи та інноваційної діяльності в 2018 році та визначила завдання на 2019 рік, які були схвалені членами вченої ради.

Розглядаючи кадрові питання, вчена рада обрала на посади завідувачів кафедр: ендокринології - академіка НАМН та чл.-кор. НАН України професора Миколу Тронька, дитячої кардіології і кардіохірургії - професора Надію Руденко, контролю якості та стандартизації лікарських засобів - к. фарм. н. доцента Сергія Убогова. За рішеннями вченої ради обрані на посади професорів кафедр: сімейної медицини – д. мед. н. професор Вікторія Ткаченко; клінічної, лабораторної імунології та алергології - д. мед. н. доцент Юрій Бісюк; неонатології - д. мед. н. ст. н. с. Олексій Жданович.  Вчена рада присвоїла вчені звання: професора – д. мед. н. Ірині Хоменко по кафедрі громадського здоров’я; доцента – к. мед. н. Богдану Джурану по кафедрі урології,  к. мед. н. Анатолію Крутю - по кафедрі ортодонтії.

Вчена рада розглянула результати моніторингу виконання індивідуальних планів наукових робіт здобувачів наукових ступенів, затвердила локальні нормативні акти та змісти журналів і рекомендувала до видання рукописи навчально-методичних та наукових видань.

Наступне засідання вченої ради НМАПО імені П. Л. Шупика відбудеться 10 жовтня 2018 року.