Співробітники НМАПО імені П.Л. Шупика взяли участь у засіданні, проведеному Комітетом Верховної Ради з питань охорони здоров’яспільно з Українською діабетичною федерацією.

В обговоренні взяли участь народні депутати, представники Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, медичних закладів вищої освіти, міжнародних і громадських організацій, а також провідні регіональні фахівці з ендокринології та загальної практики - сімейної медицини, науковці та експерти.

Завідувач кафедри ендокринології НМАПО імені П.Л. Шупика, директор Інституту ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренка НАМН України академік Микола Тронько наголосив, що проблема цукрового діабету є однією з пріоритетних для національної системи охорони здоров’я. Найголовнішим є виявлення цукрового діабету та його ускладнень.

У круглому столі також взяв участь президент Міжнародної діабетичної федерації (International Diabetes Federation) професор Нам Чо (Південна Корея). У своєму виступі він акцентував на темі глобального тягаря діабету і головних завданнях боротьби з ним. Він наголосив: до цієї боротьби краще застосувати слово «війна», оскільки проблема діабету є серйознішою, ніж ми про неї думаємо. Президент Міжнародної діабетичної федерації зазначив, що дуже складно визначити мільйони людей, які хворі на діабет, але вдають, що вони здорові. Він наголосив, що головним завданням лікарів в Україні є визначити усіх хворих на діабет і допомогти зупинити розвиток хвороби у тих людей, які вже хворіють, оскільки діабет є матір’ю багатьох інших захворювань.

Доцент кафедри фармацевтичної технології і біофармації НМАПО імені П.Л. Шупика Ірина Власенко, яка є членом правління европейського регіону Міжнародної діабетичної федерації (International Diabetes Federation) наголосила на необхідності затвердження Національної програми/плану дій з профілактики та лікування цукрового діабету, яка має бути «раціональною програмою», розробленою з урахуванням міжнародних настанов та інших документів IDF. Програма має забезпечувати чітку систему та економічно обґрунтований механізм надання діабетичної допомоги і координацію процесу на центральному та регіональному рівнях.

У роботі засідання взяли участь проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи професор Раїса Моісеєнко, професор кафедри управління охороною здоров’я Вікторія Горачук, професор кафедри сімейної медицини Інституту сімейної медицини Вікторія Ткаченко, професор кафедри організації і економіки фармації Костянтин Косяченко, доцент кафедри діабетології Ірина Кондрацька, доцент кафедри ендокринології Наталя Спринчук.

Промовці погоджувалися з тим, що для дієвої профілактики, лікування діабету та забезпечення соціальної підтримки хворих на цукровий діабет доцільно розробити та затвердити Національний план дій з профілактики та лікування цукрового діабету на період до 2030 року, передбачивши у ньому заходи щодо покращення матеріально-технічного стану закладів охорони здоров’я, що надають ендокринологічну допомогу населенню, покращення їх кадрового потенціалу, щорічного і у повному обсязі забезпечення бюджетного фінансування потреб вітчизняної ендокринологічної допомоги, зокрема, забезпечення хворих на цукровий діабет необхідними лікарськими засобами та медичними виробами, стимулювання розвитку наукових розробок у цій сфері тощо. За результатами обговорення, учасники круглого столу ухвалили проект резолюції, в якій запропонована низка рекомендацій центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та науковим установам, спрямованих на вирішення актуальних проблем профілактики і раннього виявлення цукрового діабету та інших нагальних питань боротьби з цією хворобою.