У фінал Всеукраїнського фестивалю інновацій, що проходив в Міністерстві освіти і науки України 15 – 16 травня, було відібрано проект кафедри нейрохірургії НМАПО імені П. Л. Шупика –3D Betz, що отримав назву на честь відомого нейрогістолога – Володимира Беца. У межах заходу було проведено круглий стіл «Створення інноваційної інфраструктури та залучення венчурних інвестицій у інноваційну діяльність: проблеми та перспективи».

Учасники були розподілені на 2 групи - «Економічно спрямовані інновації» та «Соціально спрямовані інновації». Проект брав участь в категорії соціальних інновацій. Під час проведення конкурсу працювала демо-зона, де можна було ознайомитися з проектами фіналістів та півфіналістів. Там було представлено найрізноманітніші розробки – від живих австралійських раків, вирощених в ставках на півдні України, до платформи доповненої реальності.

Поспостерігати можна було й за тим, як 3D принтер друкує череп конкретної людини. Моделювання тривимірних моделей анатомічних структур (череп, судини головного мозку, хребці) та їхній друк на 3-D принтері був представлений кафедрою нейрохірургії. Одним з застосувань розробки може бути планування хірургічних втручань, коли, наприклад, хірургу потрібно провести складне втручання на головному мозку. Тоді на принтері можна створити точну копію органу конкретного хворого і провести на ньому тренування. Причому собівартість такого макету становитиме всього кількасот гривень. Була відмічена висока зацікавленість проектом. Проект був відібраний з поміж 240 заявок та ввійшов в число 11 найкращих. Проект має на меті поширити новітні технології серед лікарської спільноти, покращити застосування мікрохірургічних технологій в українській медицині.

Проект був відзначений дипломом фіналіста, запрошено до участі в ще двох інкубаторах стартапів та отримав сертифікат від спонсорів заходу на участь в майстер-класах по презентації та розробці стартап-проектів.