24 - 25 травня 2018 року проходила Науково-практична конференцію з міжнародною участю молодих вчених з анестезіології та інтенсивної терапії «Тріщинські читання» (МАК-3) з Симуляційною олімпіадою.

Основні заходи були проведені на базі ДУ «Інституту серця МОЗ України» та Київської міської лікарні швидкої медичної допомоги. Це вже третій такий форум, присвячений найважливішим проблемам лікування хворих, що перебувають в критичному стані, з якими у повсякденній практиці зіштовхуються молоді лікарі анестезіологи.

У роботі конференції взяли участь 197 лікарів-анестезіологів з багатьох регіонів України. Серед спікерів та модераторів пֹ’ять закордонних фахівців, провідні анестезіологи академічних установ НАМН України, професори, які представляють суміжні спеціальності з інших міст України.

Програма конференції була дуже насиченою і включала понад 33 доповіді, 18 майстер-класів, 2 сателітних симпозіуми, сесію 18 конкурсних коротких наукових доповідей молодих вчених та Олімпіаду з симуляції критичних станів. Серед конкурсних коротких доповідей призові місця зайняли:

1. В. Перова-Шаронова (Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького). «Лікування інтраабдомінальної гіпертензії та абдомінального компартмент синдрому».

2. О. Зеленчук (кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П.Л. Шупика, м. Київ). «Рекрутмент-маневр: користь та небезпека».

3. Т. Овсієнко (кафедра анестезіології та інтенсивної терапії НМАПО імені П.Л. Шупика, м. Київ). «10-річна еволюція мікробного пейзажу у відділеннях інтенсивної терапії загального профілю м. Києва»;

4. Є. Суліменко (кафедра анестезіології та ІТ НМАПО імені П.Л. Шупика, м. Київ). «Гострий інфаркт міокарда під час вагітності: принципи ведення із клінічним випадком».

В рамках симпозіуму була проведена «Симуляційна олімпіада» з невідкладних станів. Даний захід є унікальним для України, а НМАПО імені П. Л. Шупика – засновник та ініціатор проведення подібних змагань.

Олімпіада включала в себе відбірковий тур, в якому взяли участь 7 команд з різних регіонів України. На даному етапі викладачі кафедри анестезіології представили учасникам 3 клінічних сценарії, що імітують критичні стани, при яких команди інтернів повинні були провести комплекс невідкладних інтенсивних заходів.

За результатами попереднього туру, у фінал вийшло 4 команди. Фінальну частину змагань оцінювали британські колеги - фахівці з симуляційних методів навчання. У ній була представлена симуляція високого ступеня реалістичності за участю акторів, де команди одночасно вирішували декілька клінічних завдань.

За підсумками конкурсу, перше місце посіла команда лікарів-інтернів Дніпропетровського медичного університету, друге місце - команда лікарів-інтернів другого року навчання кафедри анестезіології та ІТ НМАПО імені П. Л. Шупика, третє місце - зайняла команда лікарів-інтернів першого року навчання тієї ж кафедри.

Команди лікарів-інтернів Академії до змагань готували доценти кафедри І. Кучинська, М. Пилипенко та клінічний ординатор В. Каменюк.

По закінченні «Симуляційної олімпіади» був проведений дебрифінг, на якому обговорювались дії команд, що змагалися.

На заключній сесії всі доповідачі підкреслили важливість стимуляційного навчання у підготовці майбутніх лікарів, насамперед таких професій, як «Анестезіологія та ІТ» та «Медицина невідкладних станів», що відповідає європейським та світовим стандартам.

По закінченні конференції відбулася жвава дискусія з питань організації післядипломної освіти з анестезіології, підведено підсумки. Більшість делегатів та гостей симпозіуму відзначили високий організаційний рівень його проведення.