Search

 
 

Реформування та розбудова охорони здоров’я неможливі без розвитку медичної науки та модернізації медичної освіти, яка має відповідати європейським стандартам і бути конкурентоспроможною на світовому ринку. Суспільству потрібен лікар-професіонал, фахівець високої кваліфікації, адже помилки його невиправні.

Одним із перспективних напрямків поліпшення кадрового забезпечення охорони здоров’я та якості підготовки медичних кадрів є удосконалення підготовки лікарів-інтернів, особливо – анестезіологів. З цією метою в рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тріщинські читання» (до 100-річчя заснування НМАПО імені П.Л. Шупика) проводиться Симуляційна олімпіада. Важливою складовою оцінювання практичних знань та умінь під час олімпіади є здійснення на манекенах різних методів клінічного дослідження хворого та їх трактування з наступним призначенням адекватного лікування.

                                

У Олімпіаді беруть участь 7 команд: з Одеси (3 учасники), Дніпра (2 команди, 7 учасників), НМУ імені О.О. Богомольця (5 учасників), НМАПО імені П.Л. Шупика 2 команди (9 учасників), Львів (4 учасники). Основні станції та спеціалізовані реанімаційні заходи: робота і політравма, неврологічна оцінка травмованого пацієнта за умов комбінованого впливу травми та інтоксикації. Тривалість проходження кожної станції з обов’язковим 10-хвилинним дебрифінгом після кожної станції.

Масштабність Олімпіади та залучення талановитих студентів і інтернів дозволить підняти рівень компетентності майбутніх лікарів та виховати відповідальне ставлення їх до професії лікаря.