Search

 
 

Швидке поширення нового штаму коронавірусу викликало запровадження жорсткого локдауну в Лондоні й на південному сході Англії. Як так сталося, що за лічені місяці вірус настільки мутував, що змусив владу вжити екстрених заходів?

2021 рік оголошено міжнародним роком працівника охорони здоров’я (73-й сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я).

Представники міжнародних, українських громадських організацій і державних інституцій долучилася до великої справи побудови пам’ятника на честь медичних працівників усього світу, в знак глибокої поваги за врятовані життя, турботу та самовідданість.. 

Уряд затвердив ініційоване Міністерством охорони здоров’я рішення про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з посиленням обмежень на період з 8 до 24 січня. 

МОЗ розробило та затвердило «Дорожню карту із впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках».

Новий штам коронавірусу виявили у Великій Британії. З огляду на це Всесвітня організація охорони здоров'я закликає країни посилити підходи до контролю та запобігання поширення вірусу.

Асистент кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика Роман Іванченко - лікар-інфекціоніст з передової боротьби з коронавірусною інфекцією розповідає про ситуацію в лікарні та режим роботи в умовах карантину.

Завідувачка кафедри акушерства, гінекології та медицини плода НМАПО імені П.Л. Шупика професор Світлана Жук розповідає про можливий вплив коронавірусної інфекції на перебіг вагітності  та дає корисні поради, як поводитися вагітним в період карантину.

Про першочергові та найважливіші заходи, які треба вжити на самоізоляції, розповідає доцент кафедри загальної та невідкладної хірургії НМАПО імені П.Л. Шупика, к.мед.н. Олександр Мироненко.

Ситуація з Сovid 19 залишається напруженою. Вірус підібрався до ближнього кола кожного з нас. Хтось дуже наляканий і перестраховується щоразу, комусь вже набридли чисельні обмеження карантину і він нехтує елементарними заходами безпеки, вважаючи їх зайвими чи надмірними.

Коронавірус - це нові виклики, в тому числі і в офтальмології.

За деякими даними, у 5 % випадків, очі - це  вхідні ворота для інфекції. І  майже 50% хворих на коронавірус дітей мають дуже яскраві офтальмологічні симптоми, такі як коньюктивіт та синдром червоного ока.

У пацієнтів, у яких був позитивний тест на Covid-19, діагностують психічні розлади: тривогу, депресію, панічні атаки, появу симптомів обсесивно-компульсивного розладу або безсоння протягом трьох місяців після позитивного тестування на вірус.