Search

 
 

У межах проведення 69-ої сесії Європейського регіонального бюро (ЄРБ) ВООЗ відбулися вибори нового регіонального директора, яким став бельгієць доктор Ганс Клюге. Доктор Клюге розпочав кар'єру сімейним лікарем у Бельгії, служив у місіях «Лікарів без кордонів» у Ліберії та Сомалі. Пізніше відповідав за програми протидії туберкульозу, СНІДу та малярії в Корейській Народно-Демократичній  Республіці та М'янмі.

06 вересня 2019 року в Міністерстві охорони здоров'я України відбулася нарада за участі  міністра Зоряни Скалецької з керівниками департаментів та управлінь охорони здоров’я обласних держадміністрацій. 

Очільниця галузі окреслила нагальні завдання охорони здоров‘я, які випливають з прийнятої раніше Концепції реформування охорони здоров’я України.  

Зміни стосуються Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку медичної освіти в Україні на 2019—2021 роки, Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників та постанов Кабінету Міністрів України № 302 (від 28 березня 2018 р.) і № 1133 (від 17 серпня 2002 р.), якими було затверджене Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров’я та Перелік позашкільних навчальних закладів та заходів з позашкільної роботи з дітьми, а також закладів та заходів у галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету.

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило аналітичний звіт про проведення публічних консультацій щодо впровадження професійного ліцензування лікарів. 

Ми продовжуємо цикл статей із порадами від Kelley Knott, керівниці агенції медичного маркетингу Intrepy, щодо основних трендів просування медичних послуг, закладів і т.д. у 2019 р. У зв'язку з медичною реформою, ці поради надзвичайно актуальні і для нас в Україні. Звісно, ці поради можуть стати в нагоді також і молодим дослідникам, які прагнуть отримати грант і просувають себе і своє дослідження.

21 грудня 2018 р. відбулось перше засідання конкурсної комісії з відбору проектів для державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України –  Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва.

Kelley Knott, керівниця агенції медичного маркетингу Intrepy, підготувала цілий перелік порад щодо просування медичних закладів. Ці поради надзвичайно актуальні і для нас в Україні. 

За умов реформи охорони здоров'я в Україні все більшого значення має просування медичного закладу. Звісно, у першу чергу це стосується переважно приватних клінк, лабораторій тощо. Але поступово це стає актуальнішим і для комунальних і державних установ.

Уряд затвердив документ, який визначає порядок організації роботи центрів реабілітації та паліативної допомоги дітям. Такі послуги включені до переліку державних медичних гарантій згідно з законодавством України ще раніше.

9 серпня 2019 року в  день Святого великомученика і цілителя Пантелеймона у м. Києві втретє відбулись урочистості з нагоди відзначення найкращих медиків України та нагородження їх Орденом Святого Пантелеймона.

Засідання Комітету з питань біоетики Ради Європи (РЄ) відбулося 4-7 червня у Страсбурзі. В обговоренні проекту Керівництва щодо проведення громадських дебатів, Стратегічного плану дій на наступні два роки та багатьох інших питань порядку денного взяла участь проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з іноземними громадянами професор Олеся Гульчій.

За повідомленням Першого незалежного фармацевтичного бізнес-порталу, компанія Gilead оголосила, що безкоштовно виділить для програми профілактики ВІЛ-інфекції у США свій препарат для лікування ВІЛ Truvada «щоб покласти край епідемії цього захворювання».