9 листопада 2017 року в НМАПО імені П.Л.Шупика відбулася науково-практична конференція із міжнародною участю «Актуальні питання загальної та невідкладної хірургії».

У роботі конференції взяли участь більше 200 учасників з різних регіонів України та закордону.

На конференції були розглянуті питання діагностики та хірургічного лікування гострої кишкової непрохідності, гнійно-запальних захворювань органів черевної порожнини, гриж стравохідного отвору діафрагми, синдрому діабетичної стопи, хірургії ожиріння і метаболічних порушень.

З доповіддю про хірургічне лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби виступив керівник академії «Ескулап», керівник хірургічної служби клініки Святого Луки Маркус Мейберт (Золінген, Німеччина).

Вперше на конференції була проведена дистанційна трансляція доповіді зі Сполучених Штатів Америки на тему «Рак товстої кишки, ускладнений непрохідністю: погляд онколога», з якою виступив керівник онкологічної служби Медичного центру Мерсі (Балтімор, США).

На наступний день після конференції на базі кафедри загальної та невідкладної хірургії в Київській міській клінічній лікарні №6 «Медмістечко» пройшов майстер-клас по лікуванню гриж стравохідного отвору діафрагми, на якому за участю Маркуса Мейберта були проведені два лапароскопічних оперативних втручання.