2-3 листопада у місті Києві відбулася IV науково-практична конференція з міжнародною участю «Екстрапірамідні захворювання: клініка, діагностика, лікування», в якій взяли участь провідні науковці (В. Цимбалюк, В. Безруков, Л. Дзяк, Pille Taba, І. Карабань, Т. Слободін, К. Розова, І. Маньковська, Н. Карасевич, І. Богданова, О. Левін, С. Московко, Tanya Gurevich, Я. Саноцький, С. Крижановський, К. Костюк, Т. Міщенко, С. Мазур, М. Нодель, М. Яхно, О. Коляда, С. Євтушенко, З. Рожкова, О. Мяловицька, І. Хубетова, І. Богданова, Г. Старовойтова, Я. Саноцький), присвячуючи свої виступи екстрапірамідній патології та її місцю серед неврологічних захворювань.

На конференції піднімалися наступні теми: мітохондріальна дисфункція, як біомаркер поліорганної патології при хворобі Паркінсона, особливості порушення дрібної моторики та їх корекція на ранній стадії хвороби Паркінсона, нейромедіаторний підхід до персоніфікованої терапії хвороби Паркінсона, стратегія леводопа-терапії: критерії застосування в поетапному лікуванні хвороби Паркінсона, марганцева енцефалопатія: 11-річний досвід спостереження, ЕЕГ- маркери змін функціонального стану мозку при хворобі Паркінсона, акценти і гліссандо в комплексній патогенетичній терапії хвороби Паркінсона, екстрапірамідні порушення та їх корекція у хворих з цереброваскулярною патологією, старіння нейромедіаторної системи, інсульт та екстрапірамідна недостатність, сучасні аспекти, стан та перспективи нейрохірургічного лікування екстрапірамідних порушень в Україні, порушення нічного сну та підвищення денної сонливості при хворобі Паркінсона та інші. Зокрема, запрошені гості з Ізраїлю, які презентували доповідь «Інгібітори МАО-Б в лікуванні хвороби Паркінсона (досвід Ізраїлю)», ділячись спостереженнями і досягненнями ізраїльських неврологів у лікуванні пацієнтів з хворобою Паркінсона інгібіторами МАО-Б, а також отриманими результатами.

У програму конференції також були включені презентація Української регіональної секції Європейського відділення Movement Disorders Society і презентація видання «Рекомендації щодо діагностики та лікування хвороби Паркінсона», завдяки яким слухачі мали нагоду ознайомитися із представленою літературою.

З доповіддю на тему «Від фенотипової гетерогенності хвороби Паркінсона до особливостей терапії» виступила доктор медичних наук, професор кафедри неврології №1 НМАПО імені П.Л. Шупика Тетяна Слободін, акцентуючи увагу на сучасних підходах до терапії хвороби Паркінсона, в залежності від неоднорідності проявів і клініки.

Загалом доповідь викликала захоплення та багато запитань у слухачів, на кожне з яких було надано вичерпну відповідь, завдяки постійному зв’язку між доповідачем та аудиторією. Публіка залишилася задоволеною.