4-5 листопада в м. Полтава кафедра неврології і рефлексотерапії Інституту сімейної медицини НМАПО імені П.Л. Шупика провела Всеукраїнську школу неврологів з міжнародною участю з елементами дистанційного навчання, на яку були запрошені лікарі з міст Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Гавач, Лохвиця, Миргород, Пирятин, Лубни, Хорол. Тематика школи: «Ішемічеий інсульт. Геморагічний інсульт. Гострий та хронічний біль у спині».

Цей проект включає підвищення кваліфікації лікарів України з урахуванням міжнародного досвіду, оскільки є унікальна можливість ознайомитись не лише з лекційним курсом, практичними навичками з неврології, а й можливість спілкування з відомими фахівцями України та світу! Модераторами Школи були завідувач кафедри неврології і рефлексотерапії Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика проф. Н. Свиридова, професор кафедри, д.мед.н. Є. Труфанов, доцент кафедри, к.мед.н. В. Середа, аспіранти та клінічні ординатори О. Фєдаш-Кірсанов та В. Свистун. У заході взяв участь Ben Burton – д.мед.н., професор, директор з досліджень та розвитку університетської лікарні Джеймс Пейдж (Велика Британія)

Під час заходу було проведено 7 майстер-класів:

1. Хронічна ішемія мозку в 2017: класифікація, клінічна характеристика, постановка діагнозу.
  2. Ішемічний інсульт в 2017: класифікація, клінічна характеристика, постановка діагнозу. Практична частина: розбір алгоритмів лікування різних підтипів інсульту.
  3. У чому особливості ведення пацієнта з геморагічним інсультом?
  4. Міжнародні стандарти діагностики і алгоритм лікування когнітивних порушень. Робота зі шкалами.
  5. Хвороба Паркінсона, міжнародні стандарти діагностики і лікування.
  6. Нейропатичний біль: клінічна характеристика, диференціальна діагностика, алгоритм лікування.
  7. Біль у спині: класифікація, клінічна характеристика, постановка діагнозу.
  8. Техніка проведення блокад при болях у шийному та поперековому відділах хребта (клінічні особливості та особливості даних МРТ): відпрацювання техніки блокад на фантомах.

Особливу зацікавленість учасників заходу викликав майстер-клас «Безпричинна втрата зору: аналіз клінічних випадків різної етології» (Ben Burton – д.мед.н., професор, директор з досліджень та розвитку університетської лікарні Джеймс Пейдж (Велика Британія). Практична частина з використанням фантомів для відпрацювання техніки проведення блокад також викликала велику зацікавленість серед учасників заходу та побажання розширити можливості цих методик. У дискусії взяли участь лікарі-неврологи та інші спеціалісти, які висловили своє задоволення високим рівнем заходу з використанням елементів дистанційного навчання і висловили свої побажання щодо формування тематики подальших шкіл у 2018 р.