20-21 жовтня 2017 року у м. Києві відбувся Німецько-Український семінар «Резерви зниження інвалідності у дітей з груп ризику. Неонатальні аспекти. Соціальна педіатрія»  в рамках проекту «Україна – здоров’я дітей», спрямована на удосконалення медичної допомоги дітям та підвищення рівня освітнього компоненту педіатричної служби в Україні. Співорганізатори конференції: Міністерство охорони здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я Німеччини, Посольство Німеччини в Україні, Національна академія медичних наук України, ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології» НАМН України, Асоціація неонатологів України, Національна академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

У рамках семінару були висвітлені питання раннього втручання у дітей з затримкою розвитку та з обмеженням життєдіяльності, використання в роботі реабілітаційних установ міжнародної класифікації функціональності, порушень здоров’я – групи інвалідності дітей/підлітків, організації центрів сприяння раннього розвитку дітей, соціально-педіатричних центрів та організації паліативної допомоги дітям. Все це має велике практичне значення в умовах реформування системи охорони здоров’я, яке на сьогодні відбувається в Україні. Доктор медицини Мартін Кьолер висвітлив сучасні підходи до Міжнародної класифікації функціонування. Лікар Ульріке Тешнер доповіла про принципи амбулаторного спостереження дітей з інвалідністю. Доктор медицини Тобіас Райндель торкнувся актуальних питань надання паліативної допомоги в онкології. Д.мед.н. Карен Мюллер-Шлютер доповіла про сучасну класифікацію та діагностику епілепсії у дітей.

У конференції взяли участь завідуюча кафедрою дитячих та підліткових хвороб НМАПО імені П. Л. Шупика професор Г. Бекетова, завідуючий кафедрою дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НМАПО імені П. Л. Шупика доцент В. Мартинюк, спеціалісти Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, викладачі профільних кафедр ВНЗ, лікарі педіатри, неонатологи, дитячі неврологи, генетики зі всіх регіонів України та м. Києва.

РЕЗОЛЮЦІЯ Німецько-Українського семінару «Резерви зниження інвалідності у дітей з груп ризику. Неонатальні аспекти. Соціальна педіатрія» (м. Київ, 20-21 жовтня  2017 р.) у PDF