У Львові 2 листопада відбувся щорічний науково-практичний семінар «Функціональна діагностика в кардіології», організований кафедрою функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика (опорною за спеціальністю) спільно з суміжною кафедрою променевої діагностики ЛНМУ імені Данила Галицького. У семінарі взяли участь близько 150 кардіологів, терапевтів, лікарів з функціональної діагностики з Львівської області.

Семінар відкрив вітальним словом головний кардіолог ДОЗ обласної державної адміністрації С. Павлик. Тематика переважно охоплювала аспекти електрокардіографічної діагностики аритмій серця, ролі методів функціональної діагностики при гіпертрофії лівого шлуночка, а також при невідкладних станах у кардіології. Крім майстер-класів завідувачів кафедр професорів О. Жарінова і Ю.Іваніва, програма включала доповіді доцента кафедри функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика В. Куця, доцентів кафедри променевої діагностики ЛНМУ імені Данила Галицького Н. Орищин, М. Сороківського, У. Черняги-Ройко. У рамках спільної наради завідувачів та представників суміжних кафедр відбулося попереднє обговорення програми з функціональної діагностики, яка повинна бути невдовзі подана для затвердження до МОЗ України.

    

Професор О. Жарінов і доцент В. Куць взяли також участь у п’ятій міжнародній конференції «Хвороби-сирітки в кардіології» з доповідями на теми «Ідіопатична фібриляція передсердь» та «Ідіопатичні шлуночкові аритмії». Для участі в конференції у Львові - одній з найбільш помітних подій року в Україні в галузі кардіології - на цей раз зареєструвалися понад 300 лікарів з усіх регіонів України. Доповідачами були науковці та практичні лікарі з Німечини, Польщі та провідних науково-практичних спеціалізованих закладів України в галузі кардіології і кардіохірургії. Кафедри функціональної діагностики і кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П.Л. Шупика спільно зі співробітниками базової установи – Інституту серця МОЗ України - презентували у збірнику матеріалів конференції унікальні клінічні випадки операції Озакі, а також легеневої гіпертензії при системній склеродермії.