31 жовтня в НМАПО імені П. Л. Шупика відбувся тренінг «Доказова медицина. Підготовка науковців». Захід, що проводиться в межах співпраці між Каролінським Інститутом та Академією відвідали понад 120 науково-педагогічних працівників, аспірантів і слухачів, в т. ч. слухачі циклу тематичного удосконалення «Громадське здоров’я в Україні: стратегія розвитку» з усіх регіонів нашої країни.

Ректор академік Юрій Вороненко представив гостьових лекторів: професора Зігурта Вітолса (Шведська агенція оцінки якості технологій в охороні здоров’я та соціальній сфері) та професора Томмі Лінне (координатор проектів міжнародного співробітництва Каролінського Інституту) та описав у вступному слові бачення внеску та відповідальності науковців у складному процесі досягнення високої ефективності вітчизняної системи охорони здоров’я; наголосив на досягненнях у впровадженні принципів доказової медицини та побажав учасникам плідної роботи.

Учасники тренінгу прослухали доповіді професора Зігурта Вітолса про систему організації охорони здоров’я та впровадження принципів доказової медицини у Швеції, доцента кафедри медичної статистики НМАПО імені П. Л. Шупика доцента Олега Тонковида, який описав принципи мультикритеріального аналізу та їх застосування, а також підходи та досвід підготовки науковців у Швеції, що презентував професор Томмі Лінне.

Питання учасників та ґрунтовна підготовка тренерів розширили коло обговорення. Як наслідок, були обговорені й окремі аспекти терапії поширених неінфекційних захворювань (наприклад, застосування статинів), і шляхи оптимального застосування міжнародного досвіду на шляху реформування системи охорони здоров’я та освіти у сфері охорони здоров’я в Україні.

Матеріали тренінгу незабаром будуть опубліковані на офіційному веб-сайті Академії.