18-20 жовтня 2017 року в м. Києві відбувся VII Національний конгрес ревматологів України, присвячений найбільш актуальним питанням сучасної ревматології, в тому числі питанням ревматологічних захворювань в дитячому віці, на якому були присутні провідні вчені. Під час конгресу розглянуті основні досягнення та результати останніх міжнародних і вітчизняних досліджень.

Співробітники кафедри педіатрії-2 Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика взяли активну участь у заході. На конгресі були представлені доповіді: «Результати комплексного лікування хворих на ювенільний ревматоїдний артрит із застосуванням блокатора ІЛ-6», «Хвороба Шегрена: діагностика та лікування», «Огляд біомаркерів прогресування запального процесу при системній формі ювенільного ревматоїдного артриту», присвячені найбільш проблемним питанням сучасних методів діагностики та лікування ювенільного ідіопатичного артриту. Особливу увагу приділено розвитку співробітництва між дитячими та дорослими ревматологами, яке необхідне для забезпечення безперервного спостереження та лікування у процесі переходу ревматологічних хворих із хронічними захворюваннями від дитячих спеціалістів до дорослих ревматологів.

На засіданні Генеральної асамблеї Асоціації ревматологів України завідувач кафедри педіатрії-2 професор Т. Марушко за особисті здобутки у розвитку медичної науки була нагороджена державною відомчою відзнакою - медаллю академіка М.Д.  Стражеска. Ця нагорода була встановлена у зв’язку із 125-річчям із дня народження академіка М. Д. Стражеска та на відзначення особливих заслуг у галузі охорони здоров’я.