5-6 жовтня 2017 р. у Волинській області відбулася науково-практична конференція «Сучасні підходи до діагностики та лікування серцево-судинних захворювань». Захід відбувся у рамках реалізації Субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» в рамках спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей у Волинській області» під егідою обласної державної адміністрації. У ньому взяли участь 160 кардіологів, терапевтів і сімейних лікарів.

З вітальним словом конференцію відкрив начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Він відзначив важливість унікального, за своїм задумом та організацією, форуму, який надасть лікарям сучасну незаангажовану інформацію про найбільш поширені хвороби системи кровообігу.

Кожен з лекторів, які взяли участь у конференції, отримав змогу протягом однієї години викласти стан проблеми щодо одного з важливих розділів кардіології і кардіоваскулярної фармакотерапії. Зокрема, завідувач кафедри функціональної діагностики НМАПО імені П.Л. Шупика професор Олег Жарінов розповів про визначення та шляхи корекції серцево-судинного ризику в пацієнтів з артеріальною гіпертензією, професор Олег Сичов (Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска НАМН України) – про діагностику та лікування фібриляції передсердь, професор Василь Скибчик (ЛНМУ ім. Данила Галицького) – про лікування дисліпідемії, професор Андрій Ягенський (Волинський обласний центр кардіоваскулярної патології) – про сучасне застосування антикоагулянтів.

Реалізація субпроекту Світового банку сприяє інтенсивному реформуванню медичної допомоги на Волині. Отримані ресурси використовуються також для покращення обладнання закладів охорони здоров’я медичною апаратурою, а також впровадження інформаційної системи «Реєстр серцево-судинного ризику дорослого населення Волинської області».