5 жовтня 2017 року науково-педагогічні працівники кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права в рамках Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров’я» та Школи головної медичної сестри провели годинний майстер-клас «Конфлікти в роботі медичних сестер: психологічні та юридичні аспекти».

У заході взяли участь близько 200 фахівців. Розпочав роботу майстер-класу завідувач кафедри професор Володимир Краснов, зазначивши, що явище конфліктних взаємовідносин є багатоаспектним, і саме трансдисциплінарний підхід допомагає розглянути його одночасно в межах кількох дисциплін: юридичних і психологічних. Він акцентував увагу на тому, що за умови вчасного невирішення конфліктної проблемної ситуації на психологічному рівні, з часом вона загострюється та може перейти в правове поле.

Продовжили проведення заходу одночасно спеціалісти різних предметних напрямів: старший викладач кафедри Лідія Юрковська (юрист) та асистент кафедри Людмила П’янківська (психолог). Для глибокого розуміння проблеми конфліктів, створення інтерсуб’єктивного образу вони намагалися підтримувати загальний трансдисциплінарний простір серед учасників.

Запропоновані матеріали заходу були спрямовані на допомогу медичній сестрі - висвітлювали особливості її комунікації, дали змогу присутнім побачити себе «очима пацієнта», показали основні стилі уникнення конфліктних ситуацій і можливості переосмислення власних дій, виходячи з вимог чинного законодавства України та з метою недопущення правопорушень.

Працівники кафедри побудували майстер-клас на основі кейс-методу, зокрема, з використанням відеосюжетів вітчизняних ЗМІ, у яких висвітлено реальні типові конфліктні ситуації з практичної роботи медичних сестер. Під час їх перегляду експерти кафедри реалістично показали та проаналізували психологічні та юридичні аспекти запобігання і вирішення професійних конфліктів із урахуванням індивідуальних особливостей як медичних сестер, так і пацієнтів.

Сподіваємося, що отримані учасниками цікаві та ґрунтовні знання, неодмінно стануть корисними в їх професійній діяльності.