28-30 вересня у Львові відбувся VII Український навчальний курс EASD.

Протягом трьох днів лектори з різних країн представили актуальні практичні лекції з діабетології. Йшлося не лише про компенсацію цукрового діабету 1 типу та оптимальний підбір терапії для діабету 2 типу, але й про різноманітні ускладнення цього захворювання та їх профілактику. У фокусі були також серцево-судинні захворювання, синдром діабетичної стопи, еректильна дисфункція, особливості ведення вагітності при діабеті та неонатальний діабет.

НМАПО імені П. Л. Шупика, як завжди, була представлена потужним складом доповідачів.

У якості лекторів взяли участь і науково-педагогічний склад кафедри діабетології Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика. Зокрема завідувач кафедри діабетології Борис Маньковський представив доповідь про взаємозв'язок цукрового діабету та депресії. Ірина Кондрацька, доцент кафедри діабетології, провела майстер-клас разом зі своєю колегою із Дніпра Наталією Перцевою під назвою «Діабетична нефропатія: особливості глікемічного контролю та вибору антигіпертензивної терапії». Разом із іноземними спікерами провели воркшопи і асистент кафедри діабетології Юлія Сахарова («Моніторинг глюкози - від аналізу сечі до датчиків») та асистент кафедри діабетології Анна Гарницька («Кейси досліджень цукрового діабету у дітей та підлітків»).

Курс відбувся за підтримки Української діабетологічної асоціації.