НМАПО імені П. Л. Шупика постійно розширює мережу клінічних баз для проведення освітнього процесу, лікувально-діагностичної та наукової роботи.

У червні 2017 року між санаторієм «Сузір'я» у м. Свалява (Закарпатська область) та НМАПО імені П. Л. Шупика підписано договір про спільну діяльність. Модератором договору є завідувач кафедри медичної інформатики, заслужений діяч науки і техніки України, професор О. Мінцер.

Для реалізації завдань договору санаторієм були виділені необхідні приміщення – навчальні кімнати, лекційні зали тощо, а працівниками кафедри медичної інформатики було встановлено апаратуру для виконання завдань дистанційного навчання та телемедицини.

1 вересня 2017 року база розпочала свою роботу.

Санаторій Сузір'я – це нова сучасна реабілітаційно-оздоровча установа, яка утворює комплекс з санаторієм «Квітка Полонини». Має джерела з трьома мінеральними водами «Лужанська-4», «Лужанська-7» і «Поляна Квасова». Санаторій «Сузір'я», як установа нового типу, органічно поєднує великий обсяг лікувально-діагностичних і оздоровчих технологій.

Реабілітаційний профіль санаторію включає захворювання: органів травлення; ендокринної системи та порушення обміну речовин; сечовивідної системи; хребта та опорно-рухового апарату; захворювання носоглотки і верхніх дихальних шляхів; захворювання центральної нервової системи.

Для високоякісного забезпечення реабілітаційних та оздоровчих заходів наявна сильна медична база, що включає широкий спектр діагностичних методик: функціональна діагностика; УЗД (ультразвукова діагностика); реовазографія судин верхніх і нижніх кінцівок; реоенцефалографія судин головного мозку; біохімічні аналізи і т.д.; а також великий комплекс лікувальних та оздоровчих процедур.

Основною метою створення клінічної бази НМАПО імені П. Л. Шупика є:

1. Післядипломне навчання і безперервний професійний розвиток лікарів і провізорів Закарпатського регіону з використанням усього комплексу сучасних навчальних технологій - контактного, заочного, дистанційного, проблемно-орієнтованого, очно - заочного навчання; навчання на робочому місці, і т.д.

2. Апробація і впровадження технологій мобільної медицини.

3. Реалізація стратегії замкнутих лікувально-оздоровчих циклів (діагностика, кваліфікована медична допомога – реабілітація) з постійним моніторингом стану пацієнтів та консультативною допомогою лікарів і лікарів стаціонарних відділень (де проходив лікування хворий) на основі широкого використання технологій телемедицини.

4. Відпрацювання стратегії державно-приватного партнерства.

5. Наукове обґрунтування механізмів забезпечення наступності медичної допомоги хворим.

6. Освоєння і впровадження технологій парсифікації (залучення пацієнта в процес оздоровлення).

Кафедри, які зацікавлені у проведенні циклів різного напрямку та тривалості на новій клінічній базі - санаторії «Сузір'я», можуть звертатися до модератора договору професора О. Мінцера.