6-13 серпня 2017 року у м. Йіву (КНР) в Академії наук і технологій Чжецзянського університету технологій відбулися міжнародні зустрічі співробітників НМАПО імені П.Л. Шупика, експертів-стробологів, науковців Інституту проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України, вчених Чжецзянського університету технологій і представників уряду провінції Чжецзян.

Українську делегацію очолив завідувач кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика професор Сергій  Риков, який взяв активну участь, як у якості лектора-доповідача, куратора майстер-класів зі стробології, так і лікаря-консультанта. Під час візиту відбулися зустрічі кафедр офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика і Першої афілійованої лікарні Чжецзянського університету та Асоціації досліджень здоров’я зору міста Йіву. Проведено п’ять майстер–класів по навчанню медичного персоналу та проконсультовано 250 пацієнтів. Відбулося підписання договору про співробітництво кафедри офтальмології НМАПО імені П. Л. Шупика з Чжецзянським університетом технологій м. Йіву (КНР).

Міжнародну місію здійснено в рамках проекту виконання кафедрою офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика бюджетної НДР «Діагностика та лікування порушень оптичної системи, судинних та дистрофічних змін органа зору» на яку в 2016 році було отримано грант від Міністерства охорони здоров’я України. Метою проекту є підвищення ефективності діагностики, оперативного та консервативного лікування хворих на косоокість. Завдяки тісній співпраці кафедри офтальмології НМАПО імені П.Л.Шупика та Інституту проблем реєстрації інформації НАН України, створена ефективна система діагностування косоокості та її лікування, основою якої є застосування мікропризмових окулярів на основі френелівської оптики вітчизняного виробництва. Сферо-циліндрично-призматичні окуляри для лікування косоокості (СЦПОЛК) та діагностичні  набори компенсаторів косоокості призмових КК-42 знайшли своє широке використання і вже застосовуються в багатьох клініках і медичних центрах України, Узбекистану, Лівії, Грузії, Молдови, Казахстану  і Китаю.

Кінцевим результатом проекту має стати впровадження українських інноваційних технологій і цілісної системи по діагностуванню і лікуванню косоокості в Китаї, а також широке впровадження в Китаї вже створеного виробництва вітчизняних мікропризмових окулярів.