4 вересня 2017 року на кафедрі педіатрії-2 Інституту сімейної медицини НМАПО імені П. Л. Шупика відбулося святкування початку навчального року. З цією подією слухачів привітав директор Інституту сімейної медицини професор Шекера Олег Григорович.

Навчальний рік був розпочатий відкритою лекцією професора, д. мед. н. Куріліної Тетяни Валеріївни «Сепсис новонароджених та дітей раннього віку» для слухачів  циклу спеціалізації зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина» (01.09.-02.10.2017 р.), яка була присвячена новим визначенням та діагностиці септичного процесу відповідно до новітніх міжнародних консенсусів.

Лектор підкреслила, що актуальність проблеми неонатального сепсису визначається складністю ранньої діагностики, високою летальністю та значними економічними витратами на лікування. Особлива увага була приділена профілактиці цього важкого патологічного стану, яка повинна починатися ще до народження дитини і включає: спостереження за вагітною жінкою з самих ранніх термінів (в перші 1,5-2 міс.) вагітності, виявлення і лікування хронічних і гострих захворювань, правильну організацію харчування і режиму вагітної жінки, профілактику і своєчасне лікування ускладнень вагітності, що якраз є компетенцією сімейного лікаря. Під кінець лекції професор Куріліна Т. В. дала відповіді на питання щодо тактики лікування сепсису на сучасному етапі.

На лекції були присутні директор Інституту сімейної медицини професор Шекера О. Г., завідувач кафедри педіатрії-2 професор Марушко Т. В.,  доценти Корнєва В. В., Глядєлова Н. П., Козачук В. Г., асистенти Герман О. Б. , Тараненко Т. В.

При обговоренні лекції відзначено її високий рівень проведення, теоретична, практична значимість та відповідність сучасним освітянським вимогам.