Magna Charta Universitatum30 серпня 2017 року в місті Печ (Угорщина) відбулася історична подія в житті Академії. Саме тут, у рамках програми святкування 650-ої річниці Печського університету, НМАПО імені П.Л. Шупика долучилася до Великої хартії університетів (Magna Charta Universitatum, www.magna-charta.org), документу, який з нагоди 900-річчя від заснування Болонського університету 18 вересня 1988 р. підписали 388 ректорів та керівників університетів з усієї Європи та інших країн.

За дорученням ректора проф. Юрія Вороненка Академію в урочистій церемонії підписання представляла проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи з міжнародними громадянами проф. Олеся Гульчій.

Magna Charta UniversitatumВелика хартія університетів сповідує принципи академічної свободи та інституційної автономії, як засадничі для належного врядування та розвитку університетів. Академічна свобода є основою для самостійного пошуку істини та подолання стороннього втручання, а інституційна автономія є необхідною умовою ефективної роботи сучасних університетів, адже саме вона лежить в основі унікального сузір'я досліджень та підходів до викладання.

Університети-підписанти називають цей документ стандартом своєї приналежності до міжнародної спільноти, що поділяє ті ж наукові цінності та цілі.

Долучення Академії до Великої хартії університетів водночас стало і першим подарунком до 100-річного ювілею, який святкуватимемо наступного року, і заслуженим та закономірним результатом злагодженої роботи всього колективу нашого закладу.

Magna Charta Universitatum