12 липня 2017 року на базі ДУ «Інститут серця МОЗ України» були проведені два майстер-класи для лікарів-анестезіологів: «Від оцінки вагосимпатичного балансу до моніторингу болю: Analgesia Nociception Index» та «Особливості моніторингу гемостатичного потенціалу при проведенні антитромбічної терапії в клінічній практиці».

В організації проведення заходів узяли участь кафедра анестезіології та ІТ Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика (зав. кафедри – проф. О. Лоскутов), ДУ «Інститут серця МОЗ України» (директор – проф. Б. Тодуров), кафедра анестезіології, інтенсивної терапії з післядипломною підготовкою Одеського НМУ (зав. кафедри – проф. О. Тарабрін).

У майстер-класах узяли участь понад 50 лікарів-анестезіологів та інтенсивістів із різних клінік столиці та Київської області.

У вступному слові проф. О. Тарабрін акцентував на клінічній важливості проблем, які висвітлює згаданий форум.

На майстер-класі «Від оцінки вагосимпатичного балансу до моніторингу болю: Analgesia Nociception Index (модератор та доповідач –проф. Чумаченко Є.Д., аташе університетських клінік м. Париж, CLUD President, Франція), була представлена методика об’єктивного вимірювання болю шляхом визначення індексу ноціцепції й аналгезії за допомогою ANI-монітора.

У виступі проф. Є. Чумаченко представив нову для України методику неінвазивного контролю больової чутливості, яку можна використовувати для пацієнтів усіх вікових груп як під час, так і в післяопераційному періоді. Методика дає змогу лікареві-анестезіологу коригувати дозу застосованих лікарських препаратів, уникаючи як їхнього передозування, так і недостатнього введення. А представлена доповідачем внутрішньовенна методика проведення анестезіологічного забезпечення на основі лідокаїну і малих доз кетаміну викликала неабиякий інтерес у слухачів.

Другий майстер-клас «Особливості моніторингу гемостатичного потенціалу під час проведення антитромбічної терапії в клінічній практиці» (доповідач і модератор – проф. І. Тютрін, який є розробником методу низькочастотної п’єзоелектричної тромбоеластографії) був присвячений інструментальному методу діагностики порушень системи гемостазу – низькочастотної п’єзоелектричної тромбоеластографії, що дозволяє в найкоротший час визначити кінетику тромбоутворення: від початку в’язкості до лізису згустку.

Проф. І. Тютрін у режимі реального часу провів дослідження системи згортання крові в пацієнта на тромбоеластографі АРП-01М «Меднорд» і продемонстрував можливості використання цієї методики в клінічній практиці.

Після закінчення майстер-класів учасники поділилися клінічним досвідом із проблематики прослуханих лекцій і запропонували повторно обговорити подібні питання на квітневому Британо-Українському симпозіумі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії академії, винісши їх в окремі секційні засідання.