7 червня 2017 року кафедра офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика разом із кафедрою тифлопедагогіки факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова спільно з Асоціацією дитячих офтальмологів України та Асоціацією тифлопедагогів України провели науково-практичну конференцію для офтальмологів, дитячих офтальмологів та педагогів «Вибрані питання офтальмології», що відбулася на базі Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської обласної ради.

У роботі заходу взяли участь 70 лікарів офтальмологів, лікарів офтальмологів дитячих та педагогів Івано-Франківської та Львівської областей, які працюють із дітьми з порушеннями зору дошкільного та шкільного віку.

В рамках науково-практичної конференції «Вибрані питання офтальмології» завідувач кафедри офтальмології Академії, голова правління Асоціації дитячих офтальмологів України, д.м.н., проф. С. Риковдоповів про питання виникнення та попередження сліпоти в дітей, про стан реформування галузі охорони здоров’я, державні нормативно-правові документи, затверджені МОЗ України щодо лікування порушень рефракції та акомодації, катаракти і глаукоми в дітей, питання рівнів захворюваності та інвалідності внаслідок запальних недуг передньої поверхні ока дитячого та дорослого населення України.

У лекції на тему: «Запальні захворювання поверхні ока. Невирішені питання» д.м.н., проф. С. Риков зупинився на диференційній діагностиці групи захворювань, об’єднаних у «синдром червоного ока». Були ретельно розглянуті класичні ознаки такого симптомокомплексу, їхні диференційні та особливі критерії, основні класифікаційні схеми й особливості клінічного перебігу цих захворювань у дорослих та дітей. Слухачам запропонували впроваджені на кафедрі офтальмології НМАПО імені П.Л. Шупика світові стандарти діагностики й лікування запальних захворювань поверхні ока. Наприкінці лекції розглянули й обговорили клінічні приклади та складні випадки, на численні запитання охочі отримали вичерпні відповіді.

Доцент кафедри офтальмології Академії, к.м.н., доц. І. Шаргородська виступила з лекцією на тему: «Особливості надання офтальмологічної допомоги пацієнтам з ураженнями органу зору в сучасних умовах»; ознайомила присутніх із рекомендаціями Світового товариства офтальмологів щодо класифікації цієї групи захворювань за механізмами розвитку, докладно зупинилася на диференційній діагностиці військових уражень органу зору, особливостях їхньої епідеміології, механізмах розвитку, клінічної картини, ознаках, що виявляються за допомогою спеціальної діагностичної техніки та додаткових методів обстеження. Окрему увагу лікарів звернули на особливості диспансерного спостереження цієї групи пацієнтів, фактори, що зумовлюють вибір методу лікування, особливості напряму медикаментозної терапії. Протягом лекції обговорили приклади формулювання діагнозів та визначення тактики лікування цієї складної патології органу зору.

У рамках науково-практичної конференції «Вибрані питання офтальмології» директор Вигодського навчально-реабілітаційного центру Івано-Франківської обласної ради О. Якимів прочитала лекцію на тему: «Співпраця та реорганізація закладу з метою надання якісно нових послуг освіти й оздоровлення дітей з порушеннями зору». Учасників заходу ознайомили з сучасними напрямами, особливостями викладання та підходами до навчання дітей із вадами зору різних вікових груп. Крім цього, наголосили на потребі реформування освіти з метою поліпшення умов перебування дітей в освітніх закладах для забезпечення збереження та покращення зору.

Особливу увагу учасників заходу завідувач кафедри офтальмології НМАПО імені П. Л. Шупика, д.м.н., проф. С. Риков звернув увагу на необхідність та перспективи подальшого запровадження практики проведення науково-практичних конференцій у форматі обміну досвіду між лікарями та педагогами, які виникають на потреби сьогодення та в умовах інтеграції України в європейський простір, сприяють підвищенню освітньо-кваліфікаційної характеристики лікарів різних спеціальностей та педагогів, ознайомленню їх з основними напрямами офтальмологічної допомоги хворим, принципами диференційної діагностики та методами лікування основних офтальмологічних захворювань.

Учасники науково-практичного семінару відвідали Василіянський монастир, мали змогу помолитися чудотворному образу Матері Божої на Ясній Горі в Гошеві.