12–16 червня 2017 р. тривав черговий етап навчання фахівців із реабілітаційної медицини в рамках співпраці Європейського (USPRM) та Українського (УТФРМ) товариств фізичної реабілітаційної медицини за погодженням Міністерства охорони здоров’я України. Заняття відбулися на клінічній базі кафедри медичної реабілітації, фізіотерапії і спортивної медицини Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика – у клінічному санаторії «Жовтень».

Курс навчання провели Президент USPRM проф. Nicolas Christodoulou, Генеральний секретар USPRM проф. Mauro Zampolini, президент освітнього борду USPRM проф. Alvydas Juocevicius та проф. Enrique Valera Danoso.

До навчання залучили викладачів профільних (медична реабілітація, фізіотерапія, курортологія, лікувальна фізкультура, спортивна медицина) кафедр вищих медичних навчальних закладів до- та післядипломної освіти й лікарів реабілітаційних центрів.

Програма навчання містила лекції й семінарські заняття. Основними її напрямами  були: практичне застосування міжнародної класифікації функціонування (МКФ), реабілітація хворих із тяжким ураженням головного мозку, розсіяним склерозом, дегенеративними захворюваннями ЦНС, нейропатіями; фізична та реабілітаційна медицина у хворих і дорослих із дитячим церебральним паралічем; реабілітація після опікової травми, травм кінцівок і переломів; реабілітація хворих із респіраторними захворюваннями; патофізіологія болю, визначення, оцінка та лікування невропатичного болю.

У рамках семінару щодо гармонізації реабілітаційної служби в Україні головний позаштатний спеціаліст МОЗ за фахом «Фізіотерапія. Реабілітація» В. Голик ознайомив слухачів зі станом реорганізації системи фізіотерапії та санаторно-курортного лікування в систему реабілітації та організацію навчання відповідних фахівців. Відбулося жваве обговорення доповіді, запропоновано залучити також до обговорення й активної участі широке коло практичних лікарів різних рівнів медичної допомоги.

Дні навчання були насичені та плідні. По закінченні його курсу слухачі отримали сертифікати про проходження тренінгу.

Із завершальним словом виступив голова УТФРМ проф. О. Владимиров, який від імені учасників освітнього тренінгу подякував європейським колегам за участь в освітній програмі підготовки українських фахівців із медичної реабілітації.