Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика продовжує залучати до навчального процесу досвідчених зарубіжних колег-анестезіологів. Так, 12.06.2017 р. у навчальній аудиторії кафедри на базі Київської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги читав лекцію відомий спеціаліст, консультант відділення анестезії Університетського шпиталю у м. Саусгемптон, (Велика Британія) Леонід Крівський. Матеріал лекції «Сучасні аспекти забезпечення прохідності дихальних шляхів» прослухали лікарі-інтерни другого року навчання кафедри анестезіології та її клінічні ординатори, а також інтерни кафедри невідкладних станів та лікарі-анестезіологи (загалом близько 60 медиків).

Лектора представив завідувач кафедри, проф. О. Лоскутов, який зазначив, що міжнародне співробітництво й орієнтація на доказову медицину та нові технології є пріоритетними в навчальній роботі кафедри. Модератором лекції виступив доцент кафедри М. Пилипенко.

На лекції розглянули предиктори тяжкої інтубації, визнані на міжнародному рівні алгоритми дій у критичних ситуаціях, а також новітні засоби для встановлення контролю над дихальними шляхами. Такі засоби лише останнім часом стають доступними в Україні. Досвід їхнього використання вітчизняними лікарями незначний, тому лекція британського спеціаліста викликала неабиякий інтерес у слухачів і мала значну практичну значимість. Особливо вагомою та актуальною вона була для інтернів напередодні об’єктивного структурованого іспиту (аналог британського іспиту OSCE), що цьогоріч інтерни складатимуть у рамках триступеневого випускного екзамену.

Леонід Крівський долучається до навчального процесу на кафедрі анестезіології та ІТ не вперше (http://kafanest.kiev.ua/лекційний-курс-леоніда-крівського.html). У вересні 2014 р. він уже читав триденний лекційний курс та проводив семінарські заняття для слухачів ПАЦ й інтернів, а позаторік виступав на Британсько-українському симпозіумі (БУС 7), і його лекції та виступи користувалися неабиякою увагою.

Слухачі ставили консультантові безліч запитань, на які отримали детальні відповіді. Відбулася жвава дискусія, наприкінці якої присутні висловили сподівання, що подібні заходи із залученням іноземних спікерів відбуватимуться на кафедрі й у майбутньому.