18 травня 2017 р. у рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання сімейної медицини та перспективи її розвитку в рамках всесвітнього дня сімейного лікаря» черговий рік поспіль відбулося засідання Українського молодіжного руху сімейних лікарів. Його модераторами були директор Інституту сімейної медицини, проф. О. Шекера та клінічний ординатор, голова студентського самоврядування інституту сімейної медицини Я. Садовнік. Після слів привітання та побажання активної і плідної роботи в науковій сфері від директора інституту свої наукові напрацювання презентували клінічні ординатори кафедри сімейної медицини (Я. Садовнік, Д. Кекух, О. Гайова, О. Горішня), клінічні ординатори та аспіранти кафедри сімейної медицини та АПД (Н. Гриб, С. Зінчук, М. Панасенко, Х. Кухарчук), а також клінічні ординатори кафедри неврології та рефлексотерапії (О. Федаш-Кірсанов, В. Свистун). Активність присутніх та їхня зацікавленість наукою була підтверджена різноманітністю презентованих тем: від загальної інформації про молодіжний рух сімейних лікарів до неврологічної тематики, а саме – ішемічних інсультів у практиці сімейного лікаря.

По закінченню секції для молодих науковців представники кафедри хірургії та проктології зробили доповідь на тему: «Особливості спектру мікрофлори при гнійній інфекції м’яких тканин у ВІЛ-інфікованих та принципи лікування», що користувалася неабиякою увагою присутніх.

Науковими надбаннями молодих лікарів зацікавилися співробітники Академії післядипломної медичної освіти імені П. Л. Шупика, зокрема завідувач кафедри сімейної медицини проф. Л. Хіміон.

Хоча захід був запроваджений у рамках масштабних конференцій 2013-го, проте з кожним роком участь у ньому беруть дедалі більше молодих спеціалістів, які готові працювати і вносити корисні та потрібні зміни в систему охорони здоров’я.