12 травня 2017 року за підтримки ВГО «Асоціація лікарів – пародонтологів України» (президент – д.м.н., проф. Г. Білоклицька), що об’єднує лікарів-стоматологів нашої країни й Української академії стоматологічного здоров’я успішно відбувся Європейський день здорових ясен – EFP – 2017.

Актуальність заходу зумовлена надзвичайно високим індексом поширення патології пародонту як у нашій країні, так і в світі. У більшості розвинутих країн патологія пародонту зустрічається у 65% дорослого населення і понад 90% – у країнах, що розвиваються. Прояви цієї патології реєструють 10–13-річних. Захворювання пародонту важко піддаються лікуванню, призводять до значного порушення функціонування зубо-щелепної системи та потребують участі в лікуванні фахівців різного профілю.

Саме тому в рамках заходу взяли активну участь науково-педагогічні працівники кафедр терапевтичної стоматології та стоматології дитячого віку Інституту стоматології Національної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, а також лікарі стоматологічного практично-навчального медичного центру Академії, які провели безкоштовний профілактичний огляд співробітників закладу з метою визначення їхнього пародонтального статусу за єдиною картою пародонтологічного обстеження.

Усім пацієнтам фахівці надали рекомендації щодо гігієнічного догляду за ротовою порожниною.